Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

balet

Królewski Balet Klasyczny - Dziadek do orzechów

balet

Królewski Balet Klasyczny - Dziadek do orzechów

Królewski Balet Klasyczny - Dziadek do orzechów - balet

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Zapraszamy na magiczny spektakl baletowy Dziadek do Orzechów w wykonaniu renomowanego polskiego zespołu Królewski Balet Klasyczny! Ta klasyczna historia o walce między dobrą a złą mocą w połączeniu z piękną muzyką Piotra Czajkowskiego, zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zobaczysz, jak mała Klara wraz z Dziadkiem do Orzechów, wyrusza w magiczną podróż przez Królestwo Śniegu i Królestwo Słodyczy, aby pokonać Króla Myszy i uwolnić Królestwo Land of Sweets. Wspaniałe stroje, dynamiczne choreografie oraz niezwykła muzyka sprawią, że ta opowieść o walce dobra ze złem na pewno zostanie z Tobą na długo. Zespół Królewski Balet Klasyczny
to grupa wybitnych tancerzy, którzy swoją pasją i zaangażowaniem włożą w każdy krok, aby zaoferować publiczności spektakularne widowisko. Nie przegap okazji, aby zobaczyć jedno z najpiękniejszych i najbardziej klasycznych dzieł
baletowych w wykonaniu Polskiego zespołu Królewski Balet Klasyczny!

Zapraszamy na niezapomniany spektakl baletowy Dziadek do Orzechów! To klasyczna opowieść, która zachwyci zarówno miłośników baletu, jak i osoby szukające niezapomnianych wrażeń kulturalnych. Historia rozpoczyna się w Wigilię Bożego Narodzenia, gdy młoda dziewczynka o imieniu Klara otrzymuje od swojego dziadka tajemniczy prezent. Kiedy wszyscy zasną, zabawka ożywa, a Dziadek do Orzechów staje się prawdziwym księciem i zabiera Klarę do magicznego świata. Tam Klara spotyka cukrową wróżkę, walczące miotłami myszy, piękne baletnice oraz magiczne postacie z różnych krain. Niezwykłe kostiumy, zapierające dech w piersiach układy taneczne oraz wyjątkowa muzyka Piotra Czajkowskiego sprawiają, że ten baletowy spektakl jest jednym z najbardziej wyczekiwanych przez naszą publiczność. To dzieło sztuki, które zrobi na Tobie ogromne wrażenie i pozostawi niezapomniane wspomnienia. Nie przegap okazji, by zobaczyć "Dziadka do Orzechów" na własne oczy! To spektakl, który wciągnie Cię w magiczną, zimową atmosferę i pozwoli na chwilę przenieść się do innego świata.

DZIADEK DO ORZECHÓW to osadzona w bożonarodzeniowych realiach podróż do świata dziecięcej wyobraźni. Ten klasyczny balet z muzyką arcymistrza gatunku Piotra Czajkowskiego należy do ścisłego kanonu, ciesząc się niesłabnącą popularnością pomimo upływającego czasu. Warto zadać sobie pytanie, dla czego tak się dzieje? Zapewne każdy ma swoją, ze wszech miar uprawnioną odpowiedź: piękna muzyka, atmosfera świąt Bożego Narodzenia, choreograficzna maestria, czy wreszcie bogate kostiumy i scenografia. To wszystko znajdą Państwo i w realizacji Królewskiego Baletu Klasycznego, ale jest coś jeszcze, na co zwracamy baczną uwagę. DZIADEK DO ORZECHÓW to doskonała płaszczyzna międzypokoleniowych spotkań. Tutaj każde dziecko jest traktowane ze zrozumieniem i atencją godną dorosłych, a dorośli, niezależnie od wieku mają nadzwyczajną okazję by na nowo odkryć, odszukać w sobie dziecko. I tak, w świecie, który być może jak nigdy dotąd podzielił i odseparował od siebie generację nasz spektakl jawi się jako platforma integrująca nierzadko obce sobie, choć spokrewnione jednostki oraz dusze.

FABUŁA DZIADEK DO ORZECHÓW składa się z dwóch aktów. Główna bohaterka to Klara, która w wigilię Bożego Narodzenia obok wielu innych prezentów znajduje pod choinką drewnianego dziadka do orzechów. Zabawka bardzo przypada jej do gustu, choć poza nią nikt nie dostrzega w niej niczego godnego uwagi. Rodzina Klary jak co roku świętuje oczekiwanie na narodziny Bożej Dzieciny. Gdy zapada noc, dziewczynka zasypia w fotelu. Wtedy zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy. Dziadek do orzechów ożywa i ratuje Klarę atakowaną przez mysie wojsko i jego Króla. Dowodząc ołowianymi żołnierzykami brata toczy zacięty bój, który niemal przypłaca życiem. Na szczęście Klara w porę przychodzi mu z pomocą za co zostaje nagrodzona przez Królową Śniegu. W drugim akcie Dziadek do orzechów zamienia się w przystojnego księcia i zabiera Klarę do Krainy Słodyczy. Podczas wędrówki dziewczynka spotyka tajemnicze postacie, które tańczą ogniste flamenco, tradycyjny taniec rosyjski, chiński oraz taniec orientu. Wreszcie wędrowcy docierają do stolicy, gdzie Klara zostaje powitana z honorami godnymi prawdziwej księżniczki i zaproszona na bal do pałacu. Tam wraz księciem tańczy walca otoczona wirującymi kwietnymi girlandami. Niestety z nastaniem północy wszystko rozwiewa się niczym mgła, a dziewczynka budzi się w fotelu tuląc w ramionach drewnianą zabawkę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Królewski Balet Klasyczny - Dziadek do orzechów


Jak działają recenzje?
Super
03.12.2023 08:31
Królewski Balet Klasyczny - Dziadek do orzechów
Dąbrowa Górnicza, 01.12.2023
Pałac Kultury Zagłębia
Udane przedstawienie , fajne kostiumy , dobry balet mimo trudnych warunkow scenicznych
Renata 01.12.2023 20:04
Królewski Balet Klasyczny - Dziadek do orzechów
Radom, 29.11.2023
Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej
Być może to kwestia wyjazdowego występu, ale nie wszyscy starali się tak, jak soliści. Zabrakło także dekoracji. Skoro korzystano z rzutnika i wyświetlano choinkę to jaki problem w różnorodności prezentacji? Zabrałam na spektakl córkę, zachwycona tańcem, ale ciągle oczekiwała, że ta kraina do której przenosi się Klara we śnie zostanie jakoś pokazana. Ja też. Cudowne wykonanie tańca arabskiego w akcie 2. Fantastyczny Drosselmeyer!
Izabela 01.12.2023 09:52
Królewski Balet Klasyczny - Dziadek do orzechów
Radom, 29.11.2023
Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej
Przedstawienie piękne, szkoda tylko że nie grała orkiestra na żywo, i że w Radomiu nie ma sali koncertowej o większych możliwościach, zwłaszcza dla baletu - za mała scena. Nastoletnie dzieci, które były ze mną były zachwycone.
30.11.2023 10:31
Królewski Balet Klasyczny - Dziadek do orzechów
Radom, 29.11.2023
Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej
Przepiękne widowisko!
Weronika 30.11.2023 09:58
Królewski Balet Klasyczny - Dziadek do orzechów
Radom, 29.11.2023
Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej
Niezapomniany występ, zachwycające duety, zwłaszcza Klary i Księcia, pefekcja po prostu. Piękne stroje, błyszczące w światłach, mistrzowska muzyka, wiadomo, ogólnie cudny klimat. Polecam dla entuzjastów tańca ze względu na wspaniałą choreografię i naprawdę wysoki poziom, wszystkim innym ze względu na ciekawą historię i świąteczny klimat. Myślę, że zdecydowanie warto zobaczyć Dziadka do orzechów na własne oczy.
Nikolina W. 29.11.2023 08:40
Królewski Balet Klasyczny - Dziadek do orzechów
Rzeszów, 28.11.2023
Filharmonia Podkarpacka
Bardzo piękny występ pełen talentu i pasji każdego uczestnika. Warto było być tam i podziwiać sztukę .
Widz 26.11.2023 08:58
Królewski Balet Klasyczny - Dziadek do orzechów
Piła, 25.11.2023
Auditorium Maximum PWSZ
Poszliśmy ze Szkołą Baletową Tooli, dzieci zachwycone. Niezapomniany moment kiedy dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia z cudownymi artystami którzy mieli ciepłe podejście do dzieci. W imieniu moich uczennic dziękujemy!
kinga 17.12.2022 15:34
Przepiękne przedstawienie, wspaniałe spędzony czas.
Grazia 17.12.2022 12:34
Piękne wydarzenie, stroje były bardzo dopracowane, układ był niesamowity, tancerze poruszali się z gracją.
Ola 17.12.2022 12:19
Wspaniały występ. Aktorzy na najwyższym poziomie. Świetne widowisko ♥️
Katarzyna 17.12.2022 08:52
Kapitalny występ! Tancerze pokazali majstersztyk. Chętnie bym ich jeszcze kiedyś zobaczył!
Tom_Kreciel 16.12.2022 01:05
Królewski Balet Klasyczny - Dziadek do orzechów
Kłodzko, 13.12.2022
Kłodzki Ośrodek Kultury
Świetne przedstawienie! Zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych!
Maria 14.12.2022 11:57
Królewski Balet Klasyczny - Dziadek do orzechów
Kłodzko, 13.12.2022
Kłodzki Ośrodek Kultury
Występ był cudowny! Przez dwie godziny siedziałam jak zaczarowana, dziękuję! Jedyne co mnie zdenerwowało to spóźnialscy widzowie, którzy przebijali się między krzesłami na swoje miejsca i ci, którzy po przerwie wrócili na salę z popcornem!!! Totalny brak kultury, obsługa powinna ich zatrzymać przy drzwiach i już nie wpuszczać, przecież to nie jest kino...
12345 14.12.2022 08:30
Królewski Balet Klasyczny - Dziadek do orzechów
Kłodzko, 13.12.2022
Kłodzki Ośrodek Kultury

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

 • Super

  03.12.2023 08:31


 • Udane przedstawienie , fajne kostiumy , dobry balet mimo trudnych warunkow scenicznych

  Renata 01.12.2023 20:04


 • Być może to kwestia wyjazdowego występu, ale nie wszyscy starali się tak, jak soliści. Zabrakło także dekoracji. Skoro korzystano z rzutnika i wyświetlano choinkę to jaki problem w różnorodności prezentacji? Zabrałam na spektakl córkę, zachwycona tańcem, ale ciągle oczekiwała, że ta kraina do której przenosi się Klara we śnie zostanie jakoś pokazana. Ja też. Cudowne wykonanie tańca arabskiego w akcie 2. Fantastyczny Drosselmeyer!

  Izabela 01.12.2023 09:52


 • Przedstawienie piękne, szkoda tylko że nie grała orkiestra na żywo, i że w Radomiu nie ma sali koncertowej o większych możliwościach, zwłaszcza dla baletu - za mała scena. Nastoletnie dzieci, które były ze mną były zachwycone.

  30.11.2023 10:31


 • Przepiękne widowisko!

  Weronika 30.11.2023 09:58


 • Niezapomniany występ, zachwycające duety, zwłaszcza Klary i Księcia, pefekcja po prostu. Piękne stroje, błyszczące w światłach, mistrzowska muzyka, wiadomo, ogólnie cudny klimat. Polecam dla entuzjastów tańca ze względu na wspaniałą choreografię i naprawdę wysoki poziom, wszystkim innym ze względu na ciekawą historię i świąteczny klimat. Myślę, że zdecydowanie warto zobaczyć Dziadka do orzechów na własne oczy.

  Nikolina W. 29.11.2023 08:40


Polecane z kategorii balet