dla dzieci

„Baśń o księciu Bolku i smoku Wartusiu” - Teatr Promyk

dla dzieci

„Baśń o księciu Bolku i smoku Wartusiu” - Teatr Promyk

„Baśń o księciu Bolku i smoku Wartusiu” - Teatr Promyk - dla dzieci
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Postaci w tym przedstawieniu to aktorki i aktorzy w kostiumach, animujący lalkami teatralnymi, a także wykorzystujący technikę teatralną zwaną maską. Scenariusz oparty został na starej, nieco zapomnianej legendzie. Jest to historia przygód młodego księcia Bolka, pragnącego zasiąść na królewskim tronie. By osiągnąć cel, musi sprostać wielu wyzwaniom. W trakcie wędrówki spotyka dobrego i wesołego smoka Wartusia. Obaj zaprzyjaźniają się. Odtąd wędrują razem. Jak to jednak w bajkach bywa pojawia wiele nieprzewidzianych przeszkód. Tą najtrudniejszą okazuje się czarownica Wiślica. Choć jest bardziej zabawna niż groźna, to sprawia naszym przyjaciołom sporo kłopotów. Sympatyczny książę i smok jednak świetnie sobie radzą. Szczęśliwe zakończenie jest możliwe tylko przy pomocy widzów. To dzięki ich zaangażowaniu baśń znajduje swoje szczęśliwe zakończenie.

Przedstawienie zapewnia żywy odbiór i pełne uczestnictwo widzów w przygodach bohaterów. Smok i czarownica nie straszą, lecz wprost przeciwnie bawią i uczą. Spektakl w zrozumiały dla najmłodszych widzów sposób podpowiada im, czym są takie wartości jak przyjaźń, odwaga, honor, odpowiedzialność, czy uczciwość. To doskonała propozycja dla najmłodszych, gdy pomimo ich bardzo młodego wieku, próbujemy przybliżyć im wcześniej przytoczone wartości.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Raszyn (pow. pruszkowski)

Brak wydarzeń w: Raszyn (pow. pruszkowski)

Recenzje i opinie: „Baśń o księciu Bolku i smoku Wartusiu” - Teatr Promyk

Swietna bajka! Corki zschwycone!
Wiola 01.06.2021 14:05
Przedstawienie bardzo fajne, 4-latek zadowolony, rodzice również :)
Ola 31.05.2021 17:44
Bardzo fajne przedstawienie dla dzieci
Malgorzata 31.05.2021 11:51
Dziecko fajnie się bawiło. Czarownica była za bardzo straszna (maska). To jedyny minus.
Nina 31.05.2021 09:54
Super przedstawienie / Pełen profesjonalizm - Teatr Promyk a szczególnie p. Grzegorz Ociepka - super podejście do dzieci, super gra aktorska.
Piotr 31.05.2021 08:48

Polecane z kategorii dla dzieci