Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

dla dzieci Festiwal Teatrów dla dzieci 2022

„Skrzaty domowe” - Festiwal teatrów dla dzieci 2022

dla dzieci Festiwal Teatrów dla dzieci 2022

„Skrzaty domowe” - Festiwal teatrów dla dzieci 2022

„Skrzaty domowe” -  Festiwal teatrów dla dzieci 2022 - dla dzieci
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„Skrzaty domowe” - Teatr Lalek Rabcio z Rabki-Zdrój

SKRZATY DOMOWE to spektakl teatralny przeznaczony nie tylko dla dzieci. Całą rodziną odkrywać będziemy zakątki domu, które potrafią pobudzić naszą wyobraźnię. W przedmiotach codziennego użytku odnajdziemy całą gamę skojarzeń. Niezauważany na co dzień próg, może stać się bardzo ważnym bohaterem naszej opowieści. Podobnie jest z domowymi przestrzeniami: salon, sypialnia, łazienka, kuchnia, czy przedpokój mogą wzbudzać w nas niepokój. jednocześnie zmuszając do freudowskiego odrzucenia racjonalności przedmiotów i przestrzeni, na rzecz irracjonalnego ich wykorzystania i zastanowienia.
Wiersze Michała Rusinka wykorzystane w spektaklu prowadzą nas w zaczarowane zakamarki codzienności. Któż by pomyślał, że tyle fantastycznych przygód czeka nas w każdym zakątku domu? Czyż często nie jest tak, że zwyczajna wycieraczka, słuchawka prysznica, lampka nocna ... w rękach dziecka mogą okazać się przedmiotem innego przeznaczenia? Przenoszą nas do wspomnień po odległe przestrzennie kosmosu.
Reżyser spektaklu Dariusz Wiktorowicz, przygotowując scenariusz dla Teatru Rabcio nie wziął na warsztat popularnej bajki. Scenariusz został oparty na wyjątkowych wierszach Michała Rusinka, splecionych akcją z sympatycznymi bohaterami przemierzającymi domowe zakątki. Mamy tu Skrzata salonowego, Skrzata kuchennego, łazienkowego, a nawet Skrzata zamieszkującego w starym pianinie, ukrytego wśród zakurzonych albumów i płyt na strychu.
Grzegorz Turnau wypełnia tę atmosferę odkrywania domowych tajemnic skomponowaną przez siebie muzyką i osobiście wykonanymi piosenkami. Całość teatralnej inscenizacji dopełnia niezwykle barwna i metaforyczna scenografia i kostiumy, zaprojektowane Barbara Wójcik-Wiktorowicz. Charakter i ruch sceniczny nadał skrzatom Arkadiusz Buszko. Twórcy spektaklu zabierają nas na ponadczasową wycieczkę do wnętrza domu, którą być może, każdy po wyjściu ze spektaklu będzie kontynuował w swoim domu.

wiersze - Michał Rusinek
scenariusz i reżyseria - Dariusz Wiktorowicz
scenografia - Barbara Wójcik-Wiktorowicz
teksty piosenek - Michał Rusinek
muzyka - Grzegorz Turnau
ruch sceniczny - Arkadiusz Buszko
asystent reżysera - Piotr Serafin
dekoracje, kostiumy: Janina Handzel-Karpus, Piotr Piotrowski, Eliza Wtorkiewicz-Kaleta
realizacja dźwięku - Gabriel Gacek
realizacja światła: Bogusław Handzel, Piotr Świerczek

obsada: Agnieszka Kwiatkowska, Krystyna Kachel, Urszula Tylek, Piotr Serafin, Łukasz Łęcki, Filip Bochenek

spektakl dla widzów powyżej lat 3.
czas trwania: 55 minut

CZYTAJ WIĘCEJ

Recenzje i opinie: „Skrzaty domowe” - Festiwal teatrów dla dzieci 2022

Genialne przedstawienie na najwyższym poziomie pod każdym względem (tekst, muzyka, śpiew, dekoracje i oczywiście gra aktorska). Dzieciaki na widowni co chwilę wybuchały gromkim śmiechem. Bez nudnych przestojów wartka akcja i dużo komizmu. Polecam dla dzieciaków i rodziców.
Dorota 25.01.2022 16:01
„Skrzaty domowe” - Festiwal teatrów dla dzieci 2022
Kraków, 24.01.2022
NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK

Polecane z kategorii dla dzieci