dla dzieci

Poranek teatralny "Legenda o Smoku Wawelskim"

dla dzieci

Poranek teatralny "Legenda o Smoku Wawelskim"

Poranek teatralny "Legenda o Smoku Wawelskim" - Bilety na wydarzenie dla dzieci

To przygody dzielnego Szewczyka, któremu dzięki wrodzonemu sprytowi i pomysłowości udało się pokonać groźnego Smoka.

Historia pokazana z ogromną dawką humoru, piękną oprawą muzyczną i wykorzystaniem dużych, kolorowych form plastycznych – niezwykle efektowna lalka imitująca Smoka, lalki tupu mupety, oraz aktorzy w żywym planie. Dzięki temu każdy może poczuć się małym bohaterem, który osobiście pomógł Szewczykowi w zwycięstwie nad Smokiem.

W spektaklu wykorzystano różnorodne techniki teatralne np. ta sama postać – Wanda - grana jest przez dwie kukiełki (różnej wielkości), lalkę typu mupet, a w finałowej scenie aktorkę w żywym planie. To wszystko potęguje wrażenie bajkowości, „magiczności” i stymuluje rozwój dziecięcej kreatywności i wyobraźni.

Przedstawienie posiada wiele walorów edukacyjnych. Rycerze, którzy stają do walki ze Smokiem to przedstawiciele różnych nacji. W humorystyczny sposób zostały tu ujęte najbardziej charakterystyczne dla danego kraju zwyczaje i atrybuty. Dzięki temu dzieci bardzo szybko zgadują skąd wywodzą się kolejne – przybywające do nich postacie.

Ogromnym walorem podnoszącym wartość spektaklu jest scenografia i bardzo ciekawa oprawa muzyczna. Jednak to pełni humoru i temperamentu aktorzy – Ewa Dobrowolska i Jarosław Gmitrzuk (absolwenci Warszawskiej Akademii Teatralnej) sprawiają, że przedstawienie jest tak barwne, dynamiczne i na długo pozostaje w pamięci widzów.

Zastosowanie różnych technik teatralnych, pomysłowy i niezwykle zabawny scenariusz, wątki interaktywne, które pozwalają na czynne angażowanie publiczności do powierzanych jej zadań sprawiają, że spektakl zaspakaja potrzeby różnorodnych grup wiekowych. Maluchy, a także ich opiekunowie i rodzice z pewnością odnajdą tu „coś” – co pozwoli im przeżyć niezapomnianą „teatralną przygodę”.

Po spektaklu niespodzianka – krótki program animacyjny związany z polskimi legendami i tradycyjnymi przekazami. Na zwycięzców czekają nagrody.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Poranek teatralny "Legenda o Smoku Wawelskim"

Brak recenzji

Polecane z kategorii dla dzieci