film

„Solan i Ludwik – Misja Księżyc” 21.11

film

„Solan i Ludwik – Misja Księżyc” 21.11

„Solan i Ludwik – Misja Księżyc” 21.11 - Bilety do kina
Dodaj do ulubionych
Ulubione

wstęp: 15 zł, rezerwacja miejsc online
sala: Broadway

Dzielny astronauta Solan wraz z jeżem Ludwikiem mają ambitny plan podboju kosmosu. Wszystko wydaje się być przygotowane. Okazuje się jednak, że na pokładzie pojawiają się niezapowiedziani pasażerowie, a im bliżej do startu, tym więcej nieziemskich niespodzianek. Kolejne filmowe przygody dwójki przyjaciół z wioski Flåklypa, w reżyserii Rasmusa A. Sivertsena, jednego z najbardziej uznanych współczesnych norweskich reżyserów animacji.

Trwa wielki wyścig na Księżyc. Drużyny z całego świata pragną jako pierwsze umieścić swoje flagi na jego powierzchni. Wkrótce o podróży w kosmos zaczynają marzyć także śmiały Solan i nieco bardziej ostrożny Ludwik. Ich pojazdem ma się stać rakieta zbudowana przez Alfiego – przyjaciela, który w domowym zaciszu opracowuje niecodzienne wynalazki, chociaż nie zawsze udane… Na miejsce startu przybywa ekipa telewizyjna, a przygotowania do lotu śledzi w napięciu cały kraj. Wszyscy trzymają kciuki za dzielnych, choć nietypowych astronautów.

Czy Solan i Ludwik zrealizują swoje marzenie i staną się słynnymi astronautami? Czy jako pierwsi postawią na Księżycu swoje łapy, a potem wrócą cali i zdrowi? Ich podróż będzie pełna niespodzianek! „Misja Księżyc” to trzecie spotkanie z ulubionymi bohaterami ze świata Flåklypa, które na pewno nie zawiedzie fanów tej pomysłowej dwójki.

Animacja otrzymała nagrodę jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych dla najlepszego filmu podczas 6. MFF Kino Dzieci, w uzasadnieniu jury czytamy:

Niezwykła historia znanych już nam bohaterów, pokazująca w przystępny i niepozbawiony humoru sposób, że nie wszystko co już zaplanowaliśmy udaje się zrealizować. Warto być wytrwałym do końca. Jest to zarazem bardzo ciekawa, niepowtarzalna animacja poklatkowa.

Warto zaznaczyć również polskie wątki w animacji. Scenografię do filmu przygotowało polskie studio animacji WJTeam/Likaon, a za konserwację lalek, kostiumy, formowanie i odlewanie odpowiedzialna była Liliana Swirska, pracująca w Norwegii artystka polskiego pochodzenia.

Link do zwiastuna: https://youtu.be/AK4s3iCZbME

tytuł oryginalny: Månelyst i Flåklypa
reżyseria: Rasmus A. Sivertsen
kraj i rok produkcji: Norwegia 2018
kategoria wiekowa: 6+
wersja językowa: dubbing

scenariusz: Karsten Fullu
animacja: Qvisten Animation
montaż: Rasmus A. Silvertsen, Zaklina Stojcevska
muzyka: Martin Roller, Lars Brenli
produkcja: Maipo Film
producent: Cornelia Boysen, Synnøve Hørsdal

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: „Solan i Ludwik – Misja Księżyc” 21.11

Bardzo ładna i zabawna animacja. Dorośli też będą się dobrze bawić. Córki były zachwycone, takim niedzielnym porankiem. I polski akcent - projektantka lalek, a figurki wykonane świetnie. Ogólnie to było bardzo miły sposób na spędzenie niedzielnego listopadowego poranka.
Paula 22.11.2021 08:38

Polecane z kategorii film