Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

dla dzieci

To już karnawał - maski i maskarady

dla dzieci

To już karnawał - maski i maskarady

To już karnawał - maski i maskarady - dla dzieci

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Karnawałowe spotkanie z młodymi melomanami pt. "TO JUŻ KARNAWAŁ - MASKI I MASKARADY"

Koncert skierowany jest do młodych melomanów i rodziców. Jest to pełna humoru opowieść osadzona w realiach karnawału weneckiego, ozdobiona pękną muzyką, tańcem, słowem i barwnymi kostiumami. Autorką scenariusza jest Barbara Szczęsna-Remisz, konferansjer i animator muzyki, autorka scenariuszy i programów koncertów muzycznych.

WYKONAWCY
Jan Fecko - taniec
Anna Karabela - taniec
Marcin Sochan - skrzypce barokowe
Stanisław Łopuszyński - fortepian
Barbara Szczęsna-Remisz - prowadzenie

Czas trwania koncertu: 50 minut.
Przedstawienie dla dzieci od 4 lat.

Karnawał zwany w Polsce zapustami, okres liczony od święta Trzech Króli aż do Środy Popielcowej, był od stuleci czasem zabaw, uczt i polowań. Dziś nie zawsze obchodzony jest hucznie. Najsłynniejszy i najstarszy karnawał Europy rozgrywa się w Wenecji, zachwyca przepychem, lśni pięknymi strojami, udekorowanymi ulicami i różnorodnymi rozrywkami wśród których prym wiodą taneczne korowody i bale maskowe. Jego historia sięga XI wieku, pierwsze wzmianki pochodzą z 1094 roku. Jednak największy jego rozkwit przypada na epokę baroku, kiedy utrwaliły się tradycje strojów, tańców, karnawałowych postaci oraz masek i kostiumów. Właśnie do tego okresu nawiązuje program taneczno-pantomimiczny z udziałem znakomitych gości - tancerzy, solistów i osoby prowadzącej.

Zapraszamy na szalone przedstawienie, w którym sceną staje się miasto, aktorami instrumentaliści, tancerze i nasi mali melomani. Na scenie pojawią się postaci ze słynnej w owym czasie comedii dell’arte: przewrotny i dowcipny Arlekin, jego zazdrosna towarzyszka Kolombina oraz inne, typowe dla ulicznych zabaw postacie. Niepowtarzalny klimat koncertu podkreślą kostiumy inspirowane tradycyjnymi weneckimi strojami karnawałowymi. Występom tancerzy towarzyszyć będą utwory A. Vivaldiego, J.S. Bacha A. Corellego.

OBADA
Jan Fečko, absolwent Szkoły Baletowej Konserwatorium w Koszycach, solista w krakowskim Balecie Dworskim Cracovia Danza. Współpracuje z wybitnymi osobowościami świata baletu, m.in. z Ballet National Cuba.

Anna Karabela, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie. Laureatka I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku w 2005 roku. Studiowała również w Rotterdam Dance Akademie i Private Bruckner Universitat w Linz. Współpracuje z wieloma zespołami w Europie, w tym m.in. z: The Guest Company – „Paun” (Lyon), III Dance Theater – „Lace” (Bern), Cabaret Contemporaine Paris – „No West” (Paryż).

Marcin Sochan, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec u Sławomira Tomasika i Agaty Sapiechy (skrzypce barokowe), koncertmistrz Orkiestry Barokowej La Tempesta, aranżer. Współpracuje z Warszawską Operą Kameralną – Zespołem Instrumentów Dawnych Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, Filharmonią Narodową, Il Tempo, La Tempesta, Goldberg Baroque Ensemble, Mercurius, Le Passioni dell’Anima, Musica Humana, grając w nich oraz nagrywając płyty. W swojej pracy artystycznej promuje także muzykę młodych polskich kompozytorów.

Stanisław Łopuszyński, abiturient Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kształcił się pod okiem wybitnej klawesynistki Lilianny Stawarz. Współtworzy duet harfowo-klawesynowy „Harp&Chords”, z którym prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i w Europie. W czasie swej rozwijającej się kariery zagrał ponad 250 koncertów z różnorodnym repertuarem. Artysta wykonuje muzykę renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu, impresjonizmu, muzykę współczesną, piosenkę aktorską, poezję śpiewaną i jazz.

PROGRAM
Arcangelo Corelli Sonata op.5 nr 10 F-dur
Jan Sebastian Bach Partita c-moll BWV 826 Courante, Rondeaux, Sarabanda
Antonio Vivaldi Cztery pory roku Koncert f-moll op.8 nr 4 Zima cz. I i II
Antonio Vivaldi Sonata op. 1 nr 12 La Folia RV 63
Arcangelo Corelli Concerto grosso op.6 nr 9 Preludio. Largo, Minuetto. Vivace, Corrente. Vivace, Gavotta. Allegro
Arcangelo Corelli Sonata op 5 nr 10 F-dur Sarabanda
Arcangelo Corelli Concerto grosso op.6 nr11 Giga. Vivace
Antonio Vivaldi Cztery pory roku Koncert E-dur Wiosna op. 8 nr 1 cz. I

Miejsca numerowane. Bilety w cenie 5 zł w sprzedaży internetowej na portalu Biletyna.pl a także w recepcji CKR godzinę przed spektaklem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Raszyn (pow. pruszkowski)

Brak wydarzeń w: Raszyn (pow. pruszkowski)

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: To już karnawał - maski i maskarady


Jak działają recenzje?
W pełni artystyczny a zarazem edukacyjny program. Prowadzony w miły, przystępny dla dzieci sposób. A daję 4 gwiazdki, bo zabrakło końcowego akcentu, jakim byłoby poproszenie dzieci na scenę i odtańczenie z nimi np tarantelli. Zwłaszcza, że zalecano, by dzieci przyszły kolorowych, karnawałowych strojach!
Gwidona 18.02.2019 17:38
Bardzo ciekawe przedstawienie, dzieci tańczyły i z zaciekawieniem przyglądały się tancerzom. Serdecznie dziękujemy i polecamy
Marta 18.02.2019 09:40
Piekna muzyka, kolorowe kostiumy, wspanialy sposob na wprowadzanie dziecka w swiat muzyki klasycznej.
Marta 18.02.2019 08:33
W spektaklu dla małych dzieci mówienie o śmierci jest zdecydowanie nieodpowiednie. Poza tym ciekawe przedstawienie.
Barbara 18.02.2019 08:30

Polecane z kategorii dla dzieci