festiwal

O!PLA 11. Ogólnopolski Niezależny Festiwal Animacji Wrocław

festiwal

O!PLA 11. Ogólnopolski Niezależny Festiwal Animacji Wrocław

O!PLA 11. Ogólnopolski Niezależny Festiwal Animacji Wrocław - festiwal

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

O!PLA – Ogólnopolski Festiwal Animacji jest największym wydarzeniem promującym przepiękną i fascynującą sztukę filmowej animacji w naszym kraju. Przegląd od 10 lat ma formę konkursu. Jurorami i Jurorkami jest publiczność, również ta najmłodsza. W tym roku festiwal po raz pierwszy zagości w CBK FAMA we Wrocławiu! Przez dwa dni będziemy oglądać perełki współczesnej animacji zaprezentowane aż w siedmiu kategoriach, a następnie głosować, by wspólnie wybierać najlepsze z nich. Wydarzenie piątkowe to filmowy maraton dla osób dorosłych, natomiast sobota poświęcona będzie dzieciom, na które czekają aż trzy różnorodne bloki filmowych propozycji.

O!PLA 11. Ogólnopolski Niezależny Festiwal Animacji Wrocław - więcej informacji

O!PLA – Ogólnopolski Festiwal Animacji jest największym wydarzeniem promującym przepiękną i fascynującą sztukę filmowej animacji w naszym kraju. Przegląd od 10 lat ma formę konkursu. Jurorami i Jurorkami jest publiczność, również ta najmłodsza.
W tym roku festiwal po raz pierwszy zagości w CBK FAMA! Przez dwa dni będziemy oglądać perełki współczesnej animacji zaprezentowane aż w siedmiu kategoriach, a następnie głosować, by wspólnie wybierać najlepsze z nich. Wydarzenie piątkowe to filmowy maraton dla osób dorosłych, natomiast sobota poświęcona będzie dzieciom, na które czekają aż trzy różnorodne bloki filmowych propozycji.

PROGRAM

15.04, sobota, godz. 17:00

KONKURS GŁÓWNY, wiek 16+

• 17:00 > kategoria STUDENCKA (ok. 68′) – filmy zrealizowane przez studentów szkół artystycznych, w tym roku wyjątkowo zróżnicowana
• 18:30 > kategoria ANIMOWANE FRASZKI i ANIMOWANE VIDEOKLIPY – (program złożony z dwóch kategorii; razem ok. 65′) – set bardzo krótkich, chwytliwych i zaskakujących filmów animowanych oraz oficjalne i nieoficjalne, ale posiadające zgodę na wykorzystanie muzyki, animowane teledyski/wideoklipy
• 19:45 > kategoria PRODUCENCKA (ok. 98′) – filmy o największym budżecie zrealizowane w wytwórniach/studiach filmowych
• 21:30 > kategoria FORMANIMY + ARCHANIMA (ok.60′) – animacje abstrakcyjne i eksperymentalne oraz specjalny, pozakonkursowy program prezentujący animowane murale – mappingi oraz wizualizacje tworzone w czasie rzeczywistym
• 22:30 > kategoria POZA POLSKĄ (ok. 67′) – filmy zrealizowane za granicą – niezależnie, w szkole lub w systemie producencki -przez twórców o polskich korzeniach.

GŁOSOWANIE: Każdy ocenia filmy online skanując KOD QR i przyznając każdemu filmowi punkty od 1 do 5. KOD QR będzie wyświetlony na koniec każdego programu (przez 20 sekund). W Formularzu jest też PRZYPOMINAJKA, więc można podejrzeć kadry z filmów. Będziemy również rozdawać wydrukowane KODY QR podczas wydarzenia.

16.04, niedziela, godz. 11:00

KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!

• kategoria PRZEDSZKOLNA, wiek jury 3-6 lat
• kategoria WCZESNOSZKOLNA RETRO, wiek jury 7-9 lat
GŁOSOWANIE: Każde dziecko ma po 3 głosy i może je rozdysponować jak chce: wszystkie dla jednego filmu, albo 2 dla jednego i jeden dla innego, albo po jednym głosie dla trzech wybranych filmów. Karty głosowania będziemy rozdawać podczas wydarzenia.
O!PLA EXTRA, godzina 13:00
• pokaz filmu ’Wielka wędrówka’ reż. Wiesław Zięba, Polska 2006, czas trwania 57 minuty, wiek: b.o.

  • Bilet ulgowy dostępny dla posiadaczy aktywnych kart bibliotecznych MBP im Tadeusza Różewicza.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: O!PLA 11. Ogólnopolski Niezależny Festiwal Animacji Wrocław


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii festiwal