film
Boże Ciało

film

Boże Ciało

Boże Ciało - Bilety do kina

Boże Ciało - Wrocław Centrum Kultury Wrocław - Zachód | Kupuj Bilety Online

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Wrocław

Recenzje

Super byłem pierwszy raz ale zapewnię nie ostatni
Bardzo dobry film. Pozwala na refleksje na wielu płaszczyznach.
Znakomity film. Daje do myślenia na długo!
Dobry film w pewnym momencie zlapalem sie na tym ze główny bohater naprawde jest księdzem
Świetny film dal ludzi o zdrowych nerwach i dysponujących dużymi zasobami tolerancji i zrozumienia jak również posiadających dystans do swojej religii film trzyma w napięciu do samego końca jest psychologiczny brak w nim jakiejkolwiek nudy
trochę błędem jest chodzenie do kina zaraz dnia następnego po obejrzeniu takiego filmu jak Joker, będąc pod jego silnym wpływem przez kolejne jeszcze dni i mając przeświadczenie, że żaden kolejny obejrzany nie dorośnie mu do pięt, jednakże muszę powiedzieć że Boze Ciało to film bardzo dobry, główna rola męska zagrana bardzo dobrze, pozostałe role również. Odtwórca głównej roli jest naprawdę bardzo zdolny. Trochę doszukiwałem się papugowania po Smarzowskim. Daję maksymalna ocenę.
Bardzo dobry film polecam!
Świetny film. Najlepszy jaki widziałam w ostatnich latach !!!!
Dobry film, warto obejrzeć
Wspaniała gra aktorów, film, który z przyjemnością obejrzałam. Dobre polskie kino!
Dot. filmu "Kamerdyner": Film naprawdę warto obejrzeć. Sytuacja Kaszubów tuż przed i w okresie II wojny światowej w dużej mierze przypomina sytuację mieszkańców Kociewia, a zbrodnia w lasach w Piaśnicy - zbrodnię w Szpęgawsku. Dobrze, że dajecie możliwość oglądania takich produkcji mieszkańcom małych miasteczek i wsi. Mam jednak do Was prośbę: przywróćcie możliwość wnoszenia opłaty za zarezerwowane bilety poprzez wpłatę wskazanej kwoty na Wasze konto bez konieczności korzystania z bankowości internetowej. Ostatnio rezerwacji dokonałem tylko dlatego, że obecny przy tym syn miał możliwość dokonania wpłaty przy pomocy tzw. "bliku". Ja mogę jedynie pójść do banku, wypełnić odpowiedni blankiet wpłaty i w ten sposób przekazać należną Wam kwotę. I taką możliwość pozostawcie proszę! Z pozdrowieniami- Wasz klient - senior.
Film lepszy od Kleru, jednak fabuła dość zagmatwana a zakończenie wręcz niezrozumiałe. W sumie tematyka staje się powoli naciągana i niczym nie zaskakuje. Jest w pewnym stopniu dokumentalna. Na marginesie: bardzo duży minus za kosmicznie długi blok reklamowy, płacąc za bilet nie chcę oglądać reklam "chipsów" i "podpasek" bo nie po to idę do kina.
Bardzo dobry film. Po skończonym seansie dopiero wiele pytań się rodzi na temat tego co się zobaczyło. Realizm współczesnego pokolenia i ludzi jest przedstawione perfekcyjnie.
Polecam. Warto obejrzeć.
Ciekawy film, kontrowersyjny, ale zakończenie niespodziewane i nie podobało mi się
Wszystko sprawnie, bardzo polecam
Najlepszy film jaki ostatnio oglądałam. Zrobił na mnie ogromne wrażenie. Ukazuje samą kwintesencję wiary, tej w dobrym i złym tego słowa znaczeniu. Serdecznie polecam
Dobry film Robi wrażenie Warty obejrzenia jak bardzo ludzka natura jest złożona
film bardzo dobry
film trwa 2 godz. a wydaję się że minęło kilka minut. REWELACJA !!! Nich inni filmowcy uczą się jak się robi bardzo dobry film trzymający w napięciu ale i uczący z którego wszyscy możemy coś rozpoznać ze swojego życia.
Świetny film, polecam każdemu!
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane

Wrocław inne wydarzenia