Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

film

DKF Uciecha: Kraina miodu

film

DKF Uciecha: Kraina miodu

DKF Uciecha: Kraina miodu - film

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

50-letnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce bez dróg, prądu i bieżącej wody. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. Handluje nim w najbliższym mieście, oddalonym od jej domu o cztery godziny drogi. Codziennie chodzi po zboczu wzgórza, aby sprawdzić swoje ule. Kocha pszczoły, zaklina je śpiewem, delikatnie manewrując plastrami miodu bez kombinezonu, siatki na twarzy lub rękawiczek. Żyje tradycyjnie, w zgodzie z naturą. Jednak pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. W jej życie wkradają się wrzeszczące dzieci, ryczące krowy i silniki.
Nowi sąsiedzi również hodują pszczoły, ale traktują miód i pszczoły zgoła inaczej. Tradycję zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Hatidze czuje, że to, czego nie da się zmienić, należy zaakceptować. Jednak nowi przybysze mogą poważnie zagrozić jej życiu oraz ulom, które posiada. Film ukazuje zanikającą tradycję szacunku do pszczół i traktowania ich jak partnerów, a niepoddanych człowiekowi niewolników produkujących miód.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: DKF Uciecha: Kraina miodu


Jak działają recenzje?
Świetny film w klimatycznym kinie.
datura studio 07.02.2020 14:39
Cudowne kino iscie kameralna atmosfera. Film nie dla każdego widza ze względu na wolne tempo i brak zwrotów akcji. Jednakże film w dojmujacy sposob przedstawia sedno życia, i te wartości o których często zapominamy. inspirujący dokument, cudowna postać.
eve_sharm 07.02.2020 08:32
Rewelacyjne i klimatyczne miejsce! Wybór filmów i eventów jak zawsze - mistrzostwsky!
Jaro 30.01.2020 08:31
Miejsce bardzo klimatyczne. Film piękny. Brak reklam. Jednakże film zaczął się dobry kwadrans po czasie, ponieważ tak długo trwało przygotowanie wszystkich kaw i herbat dla widzów. Przemiły młodzieniec nie dał rady sklonować się! Idea kina z kawą i ciastkiem jest zacna, ale chyba należałoby zatrudnić jeszcze jedną osobę do obsługiwania baru, ponieważ zbyt długie oczekiwanie na seans jest irytujące.
Irmina 21.01.2020 20:24
Przepiękny film, cudowne klimatyczne kino.
Aga 16.01.2020 16:41
Kino bardzo przytulne, kawiarnia ma świetny klimat, polacam! Odwiedzę ponownie
karolina 07.01.2020 14:16
Znakomity film !
ron 06.01.2020 10:42
Film wspaniały. Duży minus dla obsługi kina, że po spektaklu zamiast dać spokojnie ludziom wyjść i się ubrać, zaczęli puszczać kolejne osoby na kolejny seans. Powstał korek przy wejściu ludzi którzy chcieli się ubrać i wyjąć jak i rozebrać i wejsc. Obsługa nie powinna dopuścić do takiej sytuacji. Może przyczyną było to,że spektakl nie zaczal się punktualnie, choć widzowie zostali wpuszczeni już kwadrans przed godziną o której miał być film. Może goście są sobie winni, bo obsługa nie puściła filmu zanim wydała wszystkie zamówienia na jedzenie i picie. Ale tak nie powinni byc. Powinien być jakiś regulamin że jedzenie i picie wydajemy na 10 min przed spektaklem. Ps. Mimo iż jeszcze na napisach końcowych poproszono nas o opuszczenie sali z powodu opóźnienia i następnej grupy, i tak wpuszczono ludzi na kolejny seans. Jakieś katastrofalne nieporozumienie. To sprawia,że nie mam ochoty tam wracać. Niby kamerale, a sami stwarzają bydlęce warunki.
Goście 06.01.2020 09:37
Miejsce klimatyczne,idealne na spędzenie miłego wieczoru!!!!Na pewno będę wracać....film Kraina miodu......bardzo ciekawy!
Iza 23.12.2019 15:51
Film świetny. Bardzo polecam obejrzeć.
Edzia 23.12.2019 14:07

Polecane z kategorii film