film

Filonek Bezogonek

film

Filonek Bezogonek

Filonek Bezogonek - Bilety do kina

Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się w wielkim mieście? Czy uda mu się zdobyć nowych przyjaciół i bezpiecznie wrócić do ukochanej właścicielki? „Filonek Bezogonek”, opowieść o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy, w kinach od 6 listopada. Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek - Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu? Jednak zanim to nastąpi Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów.
„Filonek Bezogonek” to klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy. Postać Filonka stworzył w 1939 roku szwedzki pisarz Gosta Knutsson. Do dziś to ukochana i kultowa postać szwedzkiej literatury dla dzieci. W Uppsali powstał nawet dziecięcy szlak wycieczkowy śladami Filonka i jego przyjaciół!

„Filonek Bezogonek”
tyt. oryg. „Pelle Svanslös”
kategoria wiekowa: 4+
kraj i rok produkcji: Szwecja, 2020
wersja językowa: dubbing, animacja
czas trwania: 67’
reżyseria: Christian Ryltenius
scenariusz: Johan Bogaeus, na podstawie książki Gösty Knutssona
projekt graficzny: Hedvig Häggman-sund, Elinor Bergman, Jenn Chang
muzyka: Magnus Strömberg, Tormod Tvete Vik
piosenki: Andreas Lindgren, Mathias Lindgren, Joakim Jennefors
producent: Jon Nohrstedt, Gila Bergqvist Ulfung

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Filonek Bezogonek

Filmy dla dzieci powinny być mniej głośne. Może należy podnieść widełki w przypadku tego filmu na 6+. Niby kotek, ale złośliwa lisica i krwiożercze psy, które mówią o zjedzeniu kota...dla maluchów może być zbyt drastyczne, oczywiście zależy od dziecka. Generalnie moi chłopcy byli zadowoleni, bo wszystko dobrze się skończyło. Ważne by po filmie porozmawiać z dziećmi, że warto pomagać i działać w grupie
Mojej córkę 5-letnie bardzo się podobał film.
Przytulna, klimatyczna sala. Film bardzo nam się z córką podobał, ładnie opowiedziana i namalowana historia inspirowana książką "Filonek Bezogonek"
Dzieci "tak trochę zadowolone" (opinia dzieci: za głośno). Ogólnie jesteśmy zadowoleni z możliwości rodzinnego wyjścia do kina
Bardzo mądra bajka. Synek był zachwycony.
Film fajny z morałem, w kinie byłam z synem i byl to jego pierwszy seans ....
Emilia 14.02.2021 19:13

Polecane z kategorii film