Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

film

Głupcy

film

Głupcy

Głupcy - film
Dodaj do ulubionych
Ulubione

film nominowany do nagrody w MFF w Karlowych Warach

Dramat, prod. Polska, reż. Tomasz Wasilewski, wyk. Dorota kolak, Łukasz Simlat, Marta Nieradkiewicz, Katarzyna Herman, czas 107 min., od 15 l.

Tomasz Wasilewski powraca z filmem zasługującym na miano najradykalniejszego w jego dorobku. Niekonwencjonalne małżeństwo (Marlena ma 62 lata, Tomasz jest o dwie dekady młodszy) wiedzie ustabilizowane życie w nadmorskiej miejscowości. Ich związek przeżywa wstrząs, gdy Marlena postanawia zaopiekować się chorym synem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Głupcy

Jest to film dla ludzi o nieprzeciętnej odporności psychicznej. Efekty głosowe momentami "przesadzone". ....przeraźliwy krzyk sparaliżowanego człowieka, etc.., trochę "dłużyzny. Natomiast gra aktorów na najwyższym poziomie, szczególnie P.ani Kolak, naszej gdańskiej super Gwiazdy. Wielką niewiadomą pozostanie filmowa relacja matki z córką. Z ukłonami pozostaje i pozdrawiam. Barbara
Barbara 08.09.2022 10:08
Film jak i spotkanie, okazało się posiłkiem dla umysłu, szaleństwem dla zakończeń nerwowych i galopem myśli i opinii. Nastąpiło poszerzanie horyzontu. Temat dzieła choć niewątpliwie trudny, to skłania do refleksji i zadumy. Dyskusja po seansie okazała się wieczorem w gronie kulturalnych i myślących ludzi. Pomimo różnic w zdaniach, wszyscy okazali tolerancje dla cudzych odczuć ,wrażeń i myśli. Zatem, cel dyskusji w postaci burzy mózgów, dzięki której uczyliśmy się zrozumienie, empatii i otwartości to chyba piękny wynik. Pan Tomasz Wasilewski jako scenarzysta i reżyser po raz kolejny pokazał, że nie minął się z powołaniem. Jego dusza, jest duszą artysty.
Homosapiens 20.08.2022 11:41

Polecane z kategorii film

Ania

Ania

(207)

najbliższe wydarzenie
07.12.2022 18:00

bilety od 14.00 PLN

KUP BILET