film

KINO TAŃCA „Bobbi Jene”

film

KINO TAŃCA „Bobbi Jene”

KINO TAŃCA „Bobbi Jene” - Bilety do kina

Nowy Program Centrum Sztuki Tańca - Kino Tańca to regularne prezentacje filmów związanych z tańcem. Podczas sześciu wieczorów od kwietnia do grudnia zaprezentowane zostaną m.in. filmy dokumentalne o tematyce tanecznej, filmy taneczne/videodance, rejestracje spektakli teatrów tańca, spektakle nowej choreografii, produkcje [screendance] nagrodzone na międzynarodowych festiwalach. Kuratorki Programu Kino Tańca 2018, Aleksandra Osowicz i Regina Lissowska-Postaremczak. oprócz ciekawych propozycji programowych przygotowały także spotkania z twórcami i ekspertami, warsztaty i konkursy w dziedzinie tańca i filmu.

Program Aleksandry Osowicz „Ciało Mówi” to warsztaty łamiące dotychczasowe stereotypy w myśleniu o tym czym jest taniec oraz filmy, w których kino tańca łączy się z gatunkiem dokumentalnym. Codzienna rzeczywistość i kamera obserwacyjna płynnie łączą się z poezją ruchu.Producentka: Marynia Fekecz

W kwietniu poznamy historię Bobbi Jane, która po trwającej ponad dekadę udanej karierze w Batsheva Dance Company postanowiła wrócić do USA i zawalczyć o własną artystyczną niezależność. Film Bobi Jane to historia miłosna obrazująca dylematy i nieuchronne konsekwencje ambicji oraz kobiecą walkę o niepodległość.

„ Oglądanie Bobbi Jane - może okazać się dla publiczności głęboko oczyszczającym przeżyciem”-Matt Fagerholm, ROGERBERET.COM

Wybrane festiwale i nagrody: Tribeca Film Festival, Melbourne International Film Festival, Helsinki International Film Festival, Reykjavik International Film Festival, Budapest International Documentary Festival, London Film Festival.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Bardzo inspirujący i poruszający wiele uniwersalnych tematów.

Polecane