Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

film

Kultura na niedzielę: PO ZŁOTO. Historia Władysława Kozakiewicza +spotkanie z producentem Darkiem Dikti

film

Kultura na niedzielę: PO ZŁOTO. Historia Władysława Kozakiewicza +spotkanie z producentem Darkiem Dikti

Kultura na niedzielę: PO ZŁOTO. Historia Władysława Kozakiewicza +spotkanie z producentem Darkiem Dikti - film
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Zapraszamy na kolejne spotkanie w cyklu "Kultura na niedzielę".
Tym razem zaprezentujemy film "Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza". Seans dopełni rozmowa z producentem filmu - Darkiem Dikti.

Rozmowę poprowadzi Krystyna Weiher-Sitkiewicz.

Historia życia legendarnego polskiego tyczkarza - Władysława Kozakiewicza. Na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie '80, Kozakiewicz na oczach milionów telewidzów toczy pasjonujący pojedynek z reprezentantem Związku Radzieckiego. W finale zdobywa złoto i pobija rekord świata, ale wyprowadzony z równowagi przez sowiecką publiczność, pokazuje jej niesportowy, obraźliwy gest. "Wał" zostaje uznany za prowokację polityczną i życie naszego lekkoatlety z dnia na dzień odmienia się. Początkowo Kozakiewicz staje się… bohaterem narodowym - jego gest miliony Polaków odebrało jako symbol sprzeciwu wobec sowieckiej dominacji. „Kozak” zyskuje w kraju ogromną popularność i wpływy. Kiedy jednak przychodzi kryzys formy, zasłużonego tyczkarza dopadają wierni wobec komunistycznego reżimu działacze sportowi. Czy kochającemu ponad wszystko tyczkę i pragnącemu zawsze wygrywać skoczkowi uda się jeszcze wrócić na szczyt?
Twórcy filmu dotarli do unikatowych materiałów archiwalnych, polskich i zagranicznych, by w porywający sposób opowiedzieć o spektakularnej karierze sportowej, za którą kryją się nie tylko chwile tryumfu, ale też łzy, gorycz i rozczarowania.

CZYTAJ WIĘCEJ

IO

IO

(0)

najbliższe wydarzenie
05.10.2022 20:45

bilety od 10.00 PLN

KUP BILET

Bilety

Recenzje i opinie: Kultura na niedzielę: PO ZŁOTO. Historia Władysława Kozakiewicza +spotkanie z producentem Darkiem Dikti

Brak recenzji

Polecane z kategorii film