film
Kurier

film

Kurier

Kurier - Bilety na film

Kurier - Sępólno Krajeńskie Centrum Kultury i Sztuki | Bilety na film

Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie.

Nowy film Władysława Pasikowskiego, reżysera hitów „Jack Strong” i „Pitbull. Ostatni pies” to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy. Niezwykłe zdarzenia z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego to doskonały materiał na scenariusz, co podkreśla sam Pasikowski:

„Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnych” – Władysław Pasikowski, reżyser i scenarzysta „Kuriera”.

Producentami wysokobudżetowej produkcji są: Muzeum Powstania Warszawskiego – inicjator przedsięwzięcia oraz Scorpio Studio – współtwórca sukcesu świetnie przyjętego przez widzów i krytyków „Jacka Stronga”, którego na dużym ekranie obejrzało blisko 1,2 miliona widzów.

Pośród międzynarodowej obsady filmu zobaczymy wschodzące nazwiska nowego pokolenia: odtwórca głównej roli Philippe Tłokiński („Belfer” w reżyserii Łukasza Palkowskiego) i Patrycja Volny („1983” – pierwszy polski serial Netflixa) oraz plejadę polskich gwiazd: Tomasz SchuchardtAdam WoronowiczZbigniew ZamachowskiMirosław BakaRafał KrólikowskiGrzegorz Małecki i Jan Frycz.

Mecenasem filmu „Kurier” jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Patronem Akcji Edukacyjnej jest Wydawnictwo Nowa Era.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Sępólno Krajeńskie

Recenzje

Film bardzo dobrze wyreżyserowany, z doskonałą obsadą aktorską. Znakomita obsada zwłaszcza roli głównej - Jana Nowaka Jeziorańskiego i świetnie zagrana przez Philippe Tłokińskiego. Film emocjonujący i bardzo realistyczny, oddający atmosferę tamtych wydarzeń.
Film super 😊
Bardzo dobre tempo akcji, ukazujące realia tamtych czasów. Sensacyjna rozrywka z lekcją historii w jednym!
troche nudny
Bardzo dobry film polecam. Pozdrawiam
Dobrze zrobiony od strony technicznej, wartościowy film. Dużo ciekawych informacji historycznych.