Świętuj Dzień Polskiej Muzyki z biletyna.pl i uzyskaj 15% rabatu na wybrane wydarzenia

*Promocja trwa w dniach 26.09-01.10.2023 na wybrane wydarzenia

film

„Niewidoczne życie sióstr Gusmão”

film

„Niewidoczne życie sióstr Gusmão”

„Niewidoczne życie sióstr Gusmão” - film

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

sala Szekspir | bilety 10/15 zł

reż. Karim Aïnouz | Brazylia, Niemcy 2019 | Aurora Films | 139 min.

Osiemnastoletnią Eurídice i dwa lata starszą Guidę łączą nie tylko siostrzane więzy, ale i poczucie, że nie mogą bez siebie żyć. Obie są młode, ambitne i wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Mimo że na co dzień przyszło im wychowywać się w konserwatywnym środowisku i nieznoszącej sprzeciwu rodzinie, każda z bohaterek ma jasny plan na życie. Eurídice chce zostać znaną pianistką, podczas gdy Guida marzy o poznaniu prawdziwej, wielkiej miłości. Niestety ich plany weryfikuje życie, a dramatyczne wydarzenia sprawiają, że kobiety zostają rozdzielone. Przez wiele lat żyją obok siebie, w jednym mieście, nigdy nie tracąc nadziei, że kiedyś się spotkają.

Film jest hołdem złożonym pokoleniom „niewidzialnych” kobiet, realizujących się wyłącznie w roli żon i matek, które przez wieki w milczeniu tłumiły swoje aspiracje i marzenia. Choć tchnąca brazylijskim duchem, to jednocześnie niezwykle uniwersalna opowieść.

Film zwyciężył w prestiżowej sekcji Un Certain Regard na festiwalu w Cannes, otrzymał nagrodę FIPRESCI oraz dla Najlepszych Aktorek na MFF w Valladolid, nagrodę Cine Co Pro dla najlepszego filmu w Monachium, a na festiwalu w Denver nagrodę specjalną im. Krzysztofa Kieślowskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: „Niewidoczne życie sióstr Gusmão”


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii film