Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

film

PORWANY

film

PORWANY

PORWANY - film

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Reżyseria: Marco Bellocchio. Wykonawcy: Enea Sala, Leonardo Maltese, Fausto Russo Alesi.
Nagrody: MFF w Cannes 2023: Nominacja do Złotej Palmy; Włoskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Filmowych 2023: Najlepszy film, reżyseria, scenariusz.

W 1858 roku w żydowskiej dzielnicy Bolonii żołnierzepapieżaPiusa IX wdzierają się do domu rodzinyMortara. Z rozkazu kardynała mają zabrać 7-letniegoEdgardo. Chłopiec został potajemnie ochrzczony przez jego opiekunkę, gdy był mały, przez co zgodnie z papieskim prawem musi zostać wychowany w wierze katolickiej. Rodzice Edgardo nie zgadzają się z takim postępowaniem i robią wszystko, by odzyskać syna. Mortarowie są popierani przez opinię publiczną i międzynarodową społeczność żydowską, jednakKościół katolicki i papież Pius IX nie zgadzają się na zmianę doktryny i zwrot dziecka.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: PORWANY


Jak działają recenzje?
O filmie napisze trochę póżniej, ponieważ temat jest tak bolesny,że muszę go ,,przetrawić,,. Natomiast kino Kameralne Cafe jest po prostu piękne.Jestem gda nszczanka,do kina ,,Kameralne,,chodziłam kiedy jeszcze było ono tuż obk ,,Leningradu,,, i wchodziło się od ul.Długiej.Obsługa bardzo miła.Dziękuję i pozdrawiam.
Barbara 02.12.2023 12:03

Polecane z kategorii film