Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

film

Sekrety Mojego Taty

film

Sekrety Mojego Taty

Sekrety Mojego Taty - film

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Poruszające „Sekrety mojego taty”, na podstawie powieści graficznej Michael’a Kichki już w kinach

„Sekrety mojego taty” to autobiograficzna opowieść słynnego izraelskiego pisarza i rysownika, Michela Kichki, którego ojciec, jako jedyny ze swojej rodziny, ocalał z Holokaustu. Ta przejmująca i wzruszająca animacja jest kolejnym dziełem producenta wielokrotnie nagradzanego filmu „Persepolis”.

Pedagodzy niezwykle wysoko cenią tę produkcję i polecają film, jako doskonały materiał do edukowania o Holokauście.

Dla młodszych widzów film będzie lekcją wrażliwości – tej artystycznej i społecznej, a starszym odbiorcom oferuje pogłębioną refleksję między innymi na temat traumy międzypokoleniowej.”

Kasia Kebernik, nauczycielka języka polskiego, krytyczka i edukatorka filmowa.

„Film „Sekrety mojego taty” jest doskonały do edukowania o Holokauście, sama chętnie pokażę go moim uczniom! Historia pokazana w tej animacji nie jest fikcją, jest oparta na faktach, a tak należy młodzieży mówić o historii – pokazując prawdę. Przy odpowiednim wprowadzeniu i przygotowaniu młodzieży, ten film może być doskonałym materiałem edukacyjnym.”

Agnieszka Krasnodębska, nauczycielka języka polskiego, autorka materiałów edukacyjnych i artykułów, współpracuje z wydawnictwami edukacyjnymi i naukowymi.

Dzięki filmowi „Sekrety mojego taty” młodzież może rozważyć, jakie skutki dla następnych pokoleń ma Shoah, jak wpływa na ludzi i dostrzec czym jest trauma wojenna, bez idealizowania, bez ofiarności.

Aneta Korycińska, założycielka firmy Baba od polskiego, nauczycielka języka polskiego, redaktorka, oligofrenopedagożka, podcasterka.

Jak wielka historia wpływa na życie jednostki? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w "Sekrety mojego taty" mogą być wstępem do ważnej rozmowy m.in. na temat tego, w jaki sposób i dlaczego należy przeciwdziałać wykluczeniu i dyskryminacji.
Paulina Kulsza, filmoznawczyni, redaktorka FilmwSzkole.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Sekrety Mojego Taty


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii film