film

Skłodowska

film

Skłodowska

Skłodowska - Bilety do kina

Nominowana do OSCARA Rosamund Pike jako Maria Skłodowska-Curie, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, która w czasach, gdy większość wciąż uważała, że miejsce kobiety jest w cieniu męża, zrewolucjonizowała konserwatywny i bardzo męski świat nauki.

Opowieść o wielkiej odwadze, determinacji, miłości i geniuszu pewnej kobiety z dalekiej Polski, która zadziwiła naukowy Paryż, a wkrótce cały świat.

Młoda, ambitna Maria Skłodowska przybywa do Francji, by na słynnej Sorbonie podjąć studia, które są jej wielkim marzeniem, a już wkrótce przyniosą przełom nie tylko w życiu młodej kobiety, ale całego świata. Początki jednak są trudne. Nikt nie traktuje poważnie naukowych planów i teorii, które snuje młoda Maria. Mężczyźni zazdrośnie strzegą wstępu na najwyższe szczeble naukowej kariery. Jednak geniusz, upór i odwaga Skłodowskiej wkrótce zaczną kruszyć ten opór. A niezwykłe odkrycia, których dokona wraz z mężem Piotrem Curie przyniosą jej zasłużone miejsce w naukowym panteonie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

28.02.2021, 19:00 Kino Łochów
napisy
2D
 KUP BILET
napisy
2D

Brak wydarzeń w: Łochów

Recenzje

Jestem zadowolona, film wcale nie jest nudny. Może niektóre wątki naciągane, ale realizatorzy chcieli pewnie trochę podkręcić ,,nudne" życie naukowca.

Polecane