film

Szarlatan

film

Szarlatan

Szarlatan - Bilety do kina

Choć rozgrywa się w przeszłości, „Szarlatan” jest filmem jak najbardziej współczesnym – podobnie jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland to także przestrzeń prawdziwej wolności dla ducha. Tylko w łączności z nią możemy zrozumieć i zaakceptować to, kim naprawdę jesteśmy. Alchemiczna niemal wiedza o właściwościach ziół, jaką posiadł Mikolášek, i jego zdumiewający dar przenikania do ludzkiego wnętrza sprawiają, że do jego kliniki ciągną tysiące potrzebujących. Ale ten dar ma także swoją ciemną stronę.

Przywołując legendarną postać czeskiego zielarza, reżyserka wydobywa na światło dzienne jego tajemnice, emocje i pragnienia, na które jedynym lekarstwem jest fanatyczne oddanie pracy. „Szarlatan” pokazuje, że talent bywa przekleństwem, a władza zawsze łączy się z pychą. Tworząc fascynującą, pełną sprzeczności postać uzdrowiciela, Agnieszka Holland ucieka od odpowiedzi na pytanie, czy był ludowym lekarzem czy zwykłym oszustem. Prawda, która ją interesuje, dotyczy naszej wiary w cuda, tęsknoty za autorytetem, pragnienia, by żyć w zgodzie z naturą – także naszą własną.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

05.03.2021, 20:00 Kino Świt
napisy
2D
 KUP BILET
napisy
2D
06.03.2021, 20:00 Kino Świt
napisy
2D
 KUP BILET
napisy
2D
07.03.2021, 20:00 Kino Świt
napisy
2D
 KUP BILET
napisy
2D
09.03.2021, 18:00 Kino Świt
napisy
2D
 KUP BILET
napisy
2D
10.03.2021, 18:00 Kino Świt
napisy
2D
 KUP BILET
napisy
2D

Brak wydarzeń

Recenzje

Kino we Włoszczowie świetnie zorganizowane. Nowa sala kameralna robi wrażenie. Mimo pandemii czuliśmy się bardzo bezpiecznie. Film nieprzeciętny. Historia Mikolaska robi wrażenie i choć Agnieszka Holland nie jest moją ulubioną reżyserką, tym razem muszę ją pochwalić. Dobra muzyka. Film trzeba obejrzeć w kinie, duży ekran, dobra akustyka to podstawa. Nie wolno nam porzucać kina dla telewizji i domowej prezentacji.

Polecane