film

The whisper of the Jaguar

film

The whisper of the Jaguar

The whisper of the Jaguar - Bilety do kina

Sebastiane, queerowa artystka, masturbuje się w polu kukurydzy, nie wiedząc, że grozi jej śmierć. Jej siostra, Ana, punkowa dziewczyna z miasta, podąża śladem zmarłej, niosąc jej prochy przez lasy Amazo nii. Z czasem jej wędrówka zamienia się w podróż ku duchowemu wyzwoleniu. Na drodze do tego celu czeka ją wiele intrygujących spotkań i wyzwań, w których przeplatają się wątki kolonializmu, modernizacji i aktualnej sytuacji politycznej Brazylii oraz całej Ameryki Łacińskiej. Jak mówi sama Ana, w trakcie wyprawy „to nie ona przekracza granicę, ale granica przekracza ją samą”.
– „The Whisper of the Jaguar” to queerowo-punkowy film drogi. Queerowość jest nie tylko jego tematem, ale także soczewką, przez którą realizuje się spojrzenie filmu, jego strategią, dominującą narracją i sposobem na przełamanie granic heteronormatywnej tożsamości kina. Figura człowieka-jaguara symbolizuje dla nas metamorfozę, jakiej zostajemy poddani, gdy zacierają się granice między strefą cielesną i duchową. Stąd nasze zainteresowanie w płynności, przemianach, zmysłowości i równoległych rzeczywistościach istniejących w naturze – Thais Guisasola i Simon(e) J. Paetau, reżyserzy i autorzy scenariusza filmu.

reżyseria/scenariusz: Simon(e) Jaikiriuma Paetau, Thais Guisasola, obsada: Thais Guisasola, Simon(e) Jaikiriuma Paetau, Daniel Martins, muzyka: Aérea Negrot, Mad Kate|the Tide, zdjęcia: Giovanna Pezzo, produkcja: Brazylia, Kolumbia, Niemcy 2019, czas: 80 minut, napisy: polskie/angielskie

CZYTAJ WIĘCEJ

Aida

Aida

(2)

najbliższe wydarzenie
24.09.2021 14:30

bilety od 20.00 PLN

KUP BILET
A-HA

A-HA

(0)

najbliższe wydarzenie
28.09.2021 20:45

bilety od 20.00 PLN

KUP BILET

Bilety

Recenzje The whisper of the Jaguar

Brak recenzji

Polecane z kategorii film