film

Van Gogh. U bram wieczności

film

Van Gogh. U bram wieczności

Van Gogh. U bram wieczności - Bilety do kina

Van Gogh. U bram wieczności - Warszawa Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr | Kupuj Bilety Online

sala: Broadway
wstęp: 12/15 zł, bilety dostępne online lub w DK Kadr

UWAGA!!! Na tydzień przed oficjalną polską premierą filmu na naszym ekranie będzie można zobaczyć film „Van Gogh. U bram wieczności”, w roli tytułowej Willem Dafoe.

Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka. Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia, jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką. W doborowej obsadzie znaleźli się Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner, Oscar Isaac i Rupert Friend. Willem Dafoe w głównej roli stworzył najwybitniejszą kreację w swojej karierze. Nie tyle zagrał Van Gogha, co się nim stał, za co zasłużenie otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Bardzo dobry. Robi wrażenie
Pomysł na wydarzenie - b. dobry Organizacyjnie b. dobrze, z małym wyjątkiem - lekką uciążliwością był zaduch na sali i brak cyrkulacji powietrza. Poza tym zdarzają się sąsiedzi spożywający zapachowe kanapki i szeleszczący papierami ...
Odważne, artystyczne kino dla widzów wrażliwych na malarstwo. Wspaniała muzyka, niezwykła praca kamery a poza tym Willem Dafoe. Majstersztyk.

Polecane