film

Wesele (2021)

film

Wesele (2021)

Wesele (2021) - Bilety do kina

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza "swoimi własnymi" prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

25.10.2021, 16:00 Kino Zdrój
 KUP BILET
25.10.2021, 19:00 Kino Zdrój
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Ciechocinek

Recenzje i opinie: Wesele (2021)

Super klimat, to miejsce dla kogoś , kto nie szuka tłumu a treść i przekaz są najważniejsze.
Film trochę przereklamowany.Nie pokazuje nic, o czym się nie wie.Afery, korupcja, łapówkarstwo, życie na pokaz, lewe interesy. Bardzo dobre nawiązanie do historii.Wtedy I dziś brak tolerancji dla innego wyznania, koloru skóry, orientacji.
Film, który wbija w fotel, budzi przerażenie... wesele w tytule jest pretekstem do zagłębienia się w to, jacy jesteśmy jako społeczeństwo i pokazaniem analogii do historii sprzed i z II wojny światowej... powtarzalność jest zadziwiająca i przerażająca - zmieniają się tylko demony- adresaci nienawiści. Chylę czoła przed p. Smarzowskim, autorem scenariusza i reżyserem, za szerokie i wieloźródłowe spojrzenie na problematykę Żydów z Jedwabnego i Radziłowa.
jedwabinianka 24.10.2021 11:50
Świetny, nie oczywisty film. Po zwiastunie można by się spodziewać chamskiej komedii, natomiast spotykamy się z filmem z wieloma przemyśleniami oraz kilkoma niewiadomymi.
Trochę przekłamana rzeczywistość.
Krzysztof 23.10.2021 13:55
Ciężki film dotykający historycznej półprawdykażdego. Ja polecam jeśli ktoś lubi reżysera i jego twórczość .
Film dobry. Jedyny minus to że Reżyser oparł scenariusz filmu na książce Tomasz Grossa ,, Sąsiedzi'' która z prawdą w ma tyle co wypowiedz polityka. Historia wyglądała inaczej ale więcej mają do powiedzenia historycy, dziennikarze śledczy. Polecam obejrzeć film dokumentalny Powrót do Jedwabnego na CDA....
Temat główny - fantastycznie, że trafi do dużej grupy odbiorców. Prawdziwy obraz dużej częsci społeczeństwa nazywanej przez aktualnie rządzących suwerenem. Temat stosunku do zwierząt- o jeden grzybek w barszczu za dużo, mimo że temat bardzo ważny. Jakość techniczna fatalna. Całość mocno niespójna. Fatalna jakość dźwięku, niektóre sceny przez to niezrozumiałe. Mimo wszystko bardzow ważny, poruszający ii wart obejrzenia film.
Film wybitny!
Fajny film, fajne kino. Tylko po co ta opłata serwisowa?
film trudny i wspaniały, wreszcie wprost i bez ogródek o Polakach i Holaust. Potwierdzenie tego co opisano w kilku książkach jak np. Izbica, Na posterunku, Sąsiedzi. Porównanie księdza przedwojennego do obecnego - absolutna rewelacja. Faszyzm 2 rp z faszyzmem tzw.4rp ma dużo wspólnego. Zydów zastępują Ukraińcy i Białorusini.
znakomity, emocjonalny, mocny.
specyficzny film - za długi, mający szokować; dla mnie Smażowski zbiża się niebezpiecznie w stronę Vegi, trochę bez ładu i składu
W Polsce na granicy nadal płoną stodoły
Jak zwykle Wojciech Smarzowski poruszył ciężki i kontrowersyjny temat. Jak zwykle celowo przerysował problem i jak zwykle zrobił film wybitny. Polecam
Polecam.
Jesteśmy pod wrażeniem. Film mocny i utrzymujący w napięciu. Chwilami pokazane sceny mieszały się ale oglądając ze zrozumieniem ogarnęliśmy akcję bez uszczerbku. Polecamy do obejrzenia.
Znakomity dramat dający wiele do myślenia.
Film dobry , refleksyjny , przeplatany mocnymi scenami dotyczącymi lat okupacji i relacji polsko-żydowskich. W odniesieniu do lat współczesnych ukazany skorumpowany układ ( biznesmen- policja - ksiądz ) panujący w miasteczku , gdzie faktyczną władzę sprawuje ten ,kto ma pieniądze - zarobione nie zawsze w uczciwy sposób .
Aboslutnie antypolski przekłamujący historię film.
koniecznie trzeba obejrzeć i głęboko przemyśleć
Super film
Rewelacja, film ciężkiego kalibru jak to u Wojtka, film przeszedł moje oczekiwania, jeszcze długo po seansie toczyłem rozmowy na jego gemat
Wesele to chłam jakiego dawno nie widziałem dno totalne . Smażowski to niech się zajmie padaniem krów bo jako reżyser to porażka. Zmarnowane pieniądze i czas .
Jeden z najgorszych filmów jakie widziałem.
Marcin 17.10.2021 15:34
Cos sie rezyserowi Smarzowskiemu pomylilo, pomieszal Wolyn z Weselem. Strata czasu, chwilami mozna usnac, dwa filmy w jednym.
Kinoman 17.10.2021 12:42
Film, który KAŻDY Polak powinien obejrzeć!
Ciężki film... Inny niż "pierwsze" Wesele
Film bardzo smutny pokazując jak traktowani byli Żydzi. Dziwne porównanie z dzisiejszymi czasami.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii film