film

Winni

film

Winni

Winni - film
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Winni to skandynawski dreszczowiec, sensacja festiwali w Sundance i Rotterdamie, gdzie zdobył nagrody publiczności. Trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl „Locke’a” z Tomem Hardym.

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.

W „Winnych” każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Raszyn (pow. pruszkowski)

Brak wydarzeń w: Raszyn (pow. pruszkowski)

Recenzje i opinie: Winni

Kto by przypuszczał, że film na którym przez 90% czasu widzimy jedynie twarz głównego / jedynego (?) bohatera może być tak emocjonujący. Cała akcja rozgrywa się w wyobraźni widza. Nisko budżetowy film okazał się w niczym nie ustępować kosztownym, efektownym produkcjom. Znakomity!
gwidona 09.05.2019 22:40
Film ciekawy, trzymający w napięciu. Być może dla kogoś kto oczekiwał przewrotnej akcji może wydać się nudny. Pokazuje jak często pozory mogą mylić i jak szybko można wyciągnąć błędne wnioski na podstawie kilku informacji. Dla mnie film z przesłaniem i wart obejrzenia😊
Ania86 02.05.2019 10:21

Polecane z kategorii film