film

Zabij to i wyjedź z tego miasta - pokaz przedpremierowy

film

Zabij to i wyjedź z tego miasta - pokaz przedpremierowy

Zabij to i wyjedź z tego miasta - pokaz przedpremierowy - Bilety do kina

Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia bohaterowie i idole z dzieciństwa znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń są wiecznie młodzi, przybywają nieproszeni. Kiedy nasz bohater odkrywa, że wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia. Film jest autobiograficzną impresją, reminiscencją obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Włoszczowa

Brak wydarzeń w: Włoszczowa

Recenzje

Wszystko w najlepszym porządku. Wspaniały film poruszający najwrazliwsze struny. Miejsce klimatyczne i organizacyjnie wszystko dopięte.
Film bardzo inny od tych które do tej pory oglądałam. Jest w nim dużo emocji, jest nieprzewidywalny. Świetna muzyka. Całość stanowi kompletne dzieło. Gorąco polecam.
Film zdecydowanie warty zobaczenia! Łódź oczami Wilczyńskiego przeraża i ocieka melancholią, którą chyba już gdzieś każdy z nas widział. Jednak przy muzyce Tadeuszy Nalepy i kojącym głosie Andrzeja Wajdy czy Ireny Kwiatkowskiej jakoś tak lżej na duszy.
Łukasz 15.02.2021 10:55
Film trudny w odbiorze. Tylko dla wprawionych kinomanów.
miłe kameralne miejsce do , którego chętnie wracamy
Ciekawe, chociaż trzeba by zobaczyć jeszcze raz żeby zrozumieć
W pierwszych minutach filmu odpadła klamka od drzwi wejściowych i próby jej naprawienia były nieco rozpraszające - tym bardziej przy subtelnej narracji oglądanego filmu

Polecane