Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

inne

DF 22: Nie tylko Sadako, czyli filmowe strachy na lachy Japonii

inne

DF 22: Nie tylko Sadako, czyli filmowe strachy na lachy Japonii

DF 22: Nie tylko Sadako, czyli filmowe strachy na lachy Japonii - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Prelegent: Dawid Głownia

Japonia ma długą i bogatą tradycję opowieści o duchach, zjawach, demonach, potworach i innych niezwykłych stworzeniach. Pomysły wywodzące się z tamtejszego folkloru były i są chętnie wykorzystywane w różnych mediach – od literatury, przed film i komiks, po gry. W kinie elementy te były obecne właściwie od chwili jego pojawienia się w Japonii – pierwsza produkcja z wątkami nadnaturalnymi, odwołująca się do rodzimego folkloru powstała tam już w 1898 roku. Od tego czasu były na japońskich ekranach już zawsze obecne, choć w różnym natężeniu – w latach 50. XX wieku tradycyjne opowieści o duchach stanowiły jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych w Japonii, a pod koniec wieku ludowa figura ducha mszczącego się za krzywdy doznane za życia została twórczo przetworzona na gruncie j-horroru. Prelekcja stanowi połączenie omówienia przekształceń w zakresie wykorzystywania motywów japońskich duchów, demonów i potworów w tamtejszym kinie od jego początków do współczesności oraz polecanki najciekawszych filmów.

Wejściówki są gwarancją wejścia na wybrane punkty programu, na które zostały zakupione. Osoby z tym biletem są wpuszczane od 10 do 5 minut przed rozpoczęciem punktu programu, po upływie tego czasu tracą one ważność i ich zwrot przysługuje jedynie w wypadku, gdyby punkt programu, na który zostały wykupione, nie odbył się.

Dowodem zakupu jest bilet wydrukowany lub na ekranie urządzenia (np. telefon, tablet) okazany obsłudze wydarzenia przy wejściu na punkt programu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: DF 22: Nie tylko Sadako, czyli filmowe strachy na lachy Japonii

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne