inne

Dni Fantastyki 2018

inne

Dni Fantastyki 2018

Dni Fantastyki 2018 - Bilety

Kto z Was jest gotowy na przygodę?

Wyruszcie z nami w niesamowitą podróż do świata fantastyki, przepełnioną zapierającymi dech w piersiach atrakcjami, charyzmatycznymi prelegentami oraz znanymi gośćmi z Polski i zagranicy! Weźcie udział w sesji RPG, panelach tematycznych, wszelakich LARPach oraz zagrajcie w liczne gry planszowe oraz wideo.

Od 29 czerwca do 1 lipca 2018 roku w leśnickim Centrum Kultury „Zamek” odbędą się Wrocławskie Dni Fantastyki – wydarzenie łączące pasjonatów książek, filmów, seriali i gier. To miejsce, w którym każdy, niezależnie od płci czy wieku, znajdzie dla siebie miejsce i będzie mógł dzielić się swoim hobby z innymi. Dołącz do nas tego lata i twórz razem z nami Wrocławskie Dni Fantastyki, weekend pełen magii i czarów!

Tym razem Zamek stanie się miejscem pełnym tajemnic i grozy. Opowiadane będą historie przyprawiające uczestników o gęsią skórkę. Znajdzie się coś również dla fanów folkloru i jego ciemnej strony – wśród murów leśnickiego gmachu wybrzmią stare legendy i baśnie o potworach nie z tego świata! Wystarczająco zaintrygowani? Włosy już się Wam jeżą na głowach? To dopiero początek zabawy!

Strona www wydarzenia: www.dnifantastyki.pl

Złap bilety na wydarzenie już dziś!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Dni Fantastyki 2018

Świetna atmosfera, mili ludzie, dużo wystawców i bardzo ciekawe panele! Jedyne czego mógłbym się przyczepić to organizacji przy wpuszczaniu na panele. Na pewno przyjadę za rok!
Jak zawsze fantastycznie!
Ogólnie pozytywnie. Zbyt mało miejsc na niektóre atrakcje (np. warsztaty szermiercze, escape room). Wielki wybór różnych atrakcji, dla różnych zainteresowań, na poważnie i dla rozrywki. Zdecydowanie polecam, na pewno wrócę za rok.
Dni Fantastyki i tak są najfajniejszym konwentem i chciałam to zaznaczyć na wstępie, żeby nie było, że tylko marudzę. W tym roku trochę zawiodła jednak organizacja (a może to po prostu lekka nadgorliwość w niektórych obszarach) - szczególnie problemem było niewpuszczanie na prelekcje. Zdarzyło mi się to kilka razy, moim znajomym także. Rozumiem ograniczenia Zamku, ale można było przygotować więcej miejsc w salach i może trochę inaczej rozplanować poszczególne punkty programu. Strefa gastro obszerna, ale nieco monotonna - burgery, frytki, zapiekanki. Jak jeszcze ktoś nie je mięsa, to trochę nuda. ;)
Polecam wszystkim fanom szeroko pojętej fantastyki!
Świetna impreza! Moja córka jest zachwycona i na pewno wrócimy tam w przyszłym roku. Nawet ja "stara baba" znalazłam dla siebie coś ciekawego, wykłady o zombie (jestem fanką "The Walking Dead" i "Z Nation", o demonologii słowiańskiej w literaturze itp. Jednym słowem i od strony merytorycznej świetnie przygotowana impreza, jak i pełna innych, pobocznych wydarzeń, jak wioski tematyczne (dla każdego coś ciekawego), i pełna ciekawych, kolorowych ludzi. Dla nich samych warto tam przyjechać:-) dziękuję za wspaniale spędzony czas i do zobaczenia w przyszłym roku!
Atrakcje i program pierwsza klasa. Organizacja - leży. Obsługa nie miała pomysłu na jakąkolwiek organizację wydarzenia, która odpowiadałaby tej liczbie uczestników. Jeżeli ktoś jest fanem ze sporą dozą cierpliwości - warto.
Całkiem przyjemna impreza. Dobra organizacja, pomocna ekipa i organizatorzy. Fachowa i wyrozumiała ;) ochrona. Fenomenalna atmosfera i wspaniali uczestnicy. Jedyny minus za wysokie ceny w strefie gastro. Biorąc pod uwagę charakter imprezy napewno wielu młodych ludzi musiało korzystać z zaopatrzenia w lokalnych sklepach dużo bardziej niż na samym konwencie. Ogólnie pozytywnie.
Pikuś Persona 02.07.2018 23:29
Super impreza,wspaniali ludzie,mili organizatorzy,piękna okolica-czego chcieć więcej? :)
Dni Fantastyki są wdzięczną imprezą ze względu na swą kameralność. Pojawiają się tu fantastyczni, przemili ludzie (w tym wolontariusze). Jest mnóstwo interesujących prelekcji oraz różnorodnych warsztatów i pokazów. Jedną z cech jest również fakt, że rok w rok pojawiają się te same osoby, kochające ten event. Co mogłoby być lepiej? Być może więcej prelekcji mówiących o mniej znanych dziełach fantasy lub też nie tak sławionych. Tak trzymajcie! (I nie zapomnijcie za rok o Irish Spin c:)
Jasności Shallan 02.07.2018 14:53
Mały, ale bardzo fajny festiwał fantastyki, chyba jedyny taki na dolnym śląsku :)
Świetnie. Córka jest bardzo zadowolona. Przez trzy dni ona miała uśmiechniętą buzię. Nie wiem o co chodziło, ale chciałabym żeby każdego miesiąca ona tak wyglądała. Dziękuję Państwu bardzo:)
Świetna impreza, bardzo kameralna (porównując do Pyrkonu) i rewelacyjnym i klimatycznym Zamku!
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶…….. ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶´´´´´´´´´´¶¶…… ´´´´´´¶¶¶¶¶´´´´´´´¶¶´´´´´´´´´´´´´´¶¶………. ´´´´´¶´´´´´¶´´´´¶¶´´´´´¶¶´´´´¶¶´´´´´¶¶………….. ´´´´´¶´´´´´¶´´´¶¶´´´´´´¶¶´´´´¶¶´´´´´´´¶¶….. ´´´´´¶´´´´¶´´¶¶´´´´´´´´¶¶´´´´¶¶´´´´´´´´¶¶….. ´´´´´´¶´´´¶´´´¶´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶…. ´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶…. ´´´¶´´´´´´´´´´´´¶´¶¶´´´´´´´´´´´´´¶¶´´´´´¶¶…. ´´¶¶´´´´´´´´´´´´¶´´¶¶´´´´´´´´´´´´¶¶´´´´´¶¶…. ´¶¶´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´´´¶¶´´´´´´´´¶¶´´´´´´´¶¶… ´¶´´´´´´´´´´´´´´´¶´´´´´¶¶¶¶¶¶¶´´´´´´´´´¶¶…. ´¶¶´´´´´´´´´´´´´´¶´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶….. ´´¶´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶…. ´´¶¶´´´´´´´´´´´¶´´¶¶´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶…. ´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´´´´¶¶´´´´´´´´´´´´¶¶….. ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶…….
Dużo atrakcji, trochę w pałacu, trochę na parkach pałacowych. Obecne atrakcje dla dzieci.
Było fajnie, ciekawe i zróżnicowane prelekcje, dużo wydarzeń poza zamkiem. Troszkę za drogie jedzenie.
Ogrom zróżnicowanych atrakcji, dobrze zaopatrzone strefy gastronomiczne, masa pozytywnych ludzi. Już czekam na edycję 2019.
Organizatorzy powinni bardziej sprawdzać prelegentów pod względem merytorycznym ich wykładów i dyskusji, bo połowa na których byłam była nie w temacie (a przynajmniej nie w temacie opisanym w planie i krótkich ich opisach), przez co wychodziłam zawiedziona i zirytowana.
Fajne panele (o wizerunkach kobiet, o wiedźmach, o science-fiction), większość prelekcji, na których byłam, była OK. Ale już ewidentnie widać, że Zamek stał się za mały na ten konwent. Przed chodliwą prelekcją w małej sali trzeba postać ok. 20 minut wcześniej przed salą, żeby móc wejść - a to jest standard z Pyrkonu, na który przyjeżdża średnio 40 tys. konwentowiczów.
W tym roku mam wrażenie zawiodła trochę organizacja. Wielokrotnie zdarzało się że nie można było dostać się do sali bo w danej godzinie niw było nic innego ciekawego i wszyscy szli na jedną prelekcje. Do tego zdarzały się totalnie chamskie zachowania wolontariuszy kiedy wypraszali dosłownie jedną osobe z sali pod pretekstem tego że jest przepełniona a 10 min później siedząc na korytarzu pozwalali wejść 5 innym osobą i nie mieli już żadnych problemów z tym. Sugeruje rozważyć aby niektóre prelekcje odbywały się dwa razy w ciągu imprezy lub może więcej prelekcji organizować na zewnątrz gdzie nie ma problemu limitu miejsc. Ogólnie było gorzej niż w poprzednich latach.
10/10 cudowny konwent, wspaniali ludzie i świetna zabawa. Może to i nie pyrkon, ale także można znaleźć coś dla siebie. Polecam
Jestem fanką całego wydarzenia od wielu lat, ale w tym roku zawiódł mnie sposób organizacji wpuszczania uczestników na prelekcje. W zeszłych latach pozwalano ludziom siadać na podłodze, parapetach i robiono, co było w mocy, żeby jak największa liczba osób mogła wysłuchać wykładu, wziąć udział w dyskusji. W tym roku wpuszczane pierwsze X osób, reszta była pozostawiona sama sobie. Rozumiem BHP itd., ale proszę pomyśleć o lepszym zagospodarowaniu przestrzeni w sali (możnaby jeszcze dostawić dużo krzeseł) lub zmienić całe miejsce odbywania się imprezy i znaleźć budynek z większymi salami. Bo dwa razy zdarzyło mi się tak, że nie było miejsca nigdzie i musiałam leżeć przez godzinę na trawie, nie robiąc nic.
Świetna impreza, ciekawe spotkania. Szkoda, że sale trochę za małe w stosunku do liczby chętnych.

Polecane z kategorii inne