inne

Dziadek do orzechów / retransmisja

inne

Dziadek do orzechów / retransmisja

Dziadek do orzechów / retransmisja - Bilety

DZIADEK DO ORZECHÓW | retransmisja
Muzyka Piotr Czajkowski
Choreografia Jurij Grigorowicz

Obsada: Margarita Szrajner (Maria), Siemion Czudin (Dziadek do orzechów), Denis Sawin (radca Drosselmeyer), Aleksander Wodopietow (Król Myszy), pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj.

Streszczenie
W wigilijny wieczór mała Maria i jej rodzina gromadzą się, by wspólnie świętować ten wyjątkowy czas. Dziewczynka otrzymuje niezwykły podarek od swojego ojca chrzestnego, Drosselmeyera. Wydarzenia wieczoru przybierają zaskakujący obrót, gdy zabawki ożywają. Dziewczynka trafia w sam środek magicznej przygody.

O balecie
W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu Dziadka do orzechów. Choć prapremiera baletu odbyła się w Petersburgu w dniu Świętego Mikołaja, 6 grudnia 1892 roku, to tradycja gwiazdkowa towarzysząca temu baletowi powstała niemal pół wieku później w Stanach Zjednoczonych. Oparty na opowiadaniu pisarza fantasy E.T.A. Hoffmanna, Dziadek do orzechów miał wykorzystywać zainteresowanie elit petersburskich fantastyką. Tymczasem okazał się wspaniałym spektaklem familijnym. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię Marii, która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów. To jeden z najpiękniejszych baletów klasycznych, z fenomenalną muzyką Czajkowskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

19.12.2021, 15:00 Kinoteatr Rondo
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Chełmno

Recenzje i opinie: Dziadek do orzechów / retransmisja

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne