inne

Festiwal Herbaciany Czaisz?

inne

Festiwal Herbaciany Czaisz?

Festiwal Herbaciany Czaisz? - Bilety

W tym roku III edycja Festiwalu Herbaty CZAISZ? odbędzie się 15 grudnia 2018, dokładnie w Międzynarodowym Dniu Herbaty. Jego obchody zostały zainicjowane w roku 2004, podczas Światowego Forum Społecznego i po raz pierwszy były zorganizowane 15 grudnia 2015 w New Delhi. Rok później centrum wydarzeń była Sri Lanka ale dzień teń uczczono w wielu krajach azjatyckich, m.in. w Bangladeszu, Nepalu, Wietnamie, Indonezji, Kenii, Tanzanii. Święto to systematycznie poszerza swój zasięg i tworzy wspólnotę ludzi zainteresowanych herbatą. Międzynarodowy Dzień Herbaty ma na celu popularyzację tego napoju, uświadomienie konsumentów o bogatej kulturze herbaty oraz zwrócenie uwagi rządom i obywatelom na wpływ globalnego handlu herbatą na pracowników i plantatorów.

Zakup czarki upoważnia do rezerwacji miejsca na 2 warsztatach w sali degustacyjnej na Festiwalu Czaisz?

Aby dokonać rezerwacji należy napisać maila na adres info@zamek.wroclaw.pl z tematem "Rezerwacja - Czaisz?" a w treści należy napisac imię i nazwisko, wybrane punkty programu oraz numer biletu - czarki - np: "TNA/00000".

Czarki będą do odbioru w punkcie informacyjnym w czasie festiwalu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Festiwal Herbaciany Czaisz?

Bardzo sprawne i sympatyczne prowadzenie warsztatów :)
Cudowna ceremonia, warto było przyjechać na wydarzenie nawet tylko dla niej. Mieliśmy okazję spróbować kilku herbat, perfekcyjnie zaparzonych, w tym metodą autorską mistrza Takady.
Warsztaty były trochę rozczarowujące, części z parzeniem herbaty i oceną sensoryczną było najmniej, nie używaliśmy koła smaków, nie spróbowaliśmy wszystkich herbat. Najwięcej było anegdot i dygresji.
Świetna ceremonia, gorąco polecam, miło spedzony czas z prawdziwym mistrzem
Jestem zawiedziony ilością stoisk. Natomiast degustacje poprowadzone świetnie.
Zacznę od tego, ze byłam tylko na dwóch wykładach więc mój obraz jest niepełny. Świetnie, że takie wydarzenie ma miejsce i że jest to cykliczna impreza. Miło zaskoczyła mnie ilość zalań do degustacji. Nie była to jedna czarka, więc bardzo fajnie. Jeśli chodzi o organizację to mogę tylko powiedzieć, że opóźnienie i skracanie warsztatów było niefajną rzeczą. Byłam na dwóch ostatnich warsztatach, które zostały skrócone i ilosć zaparzonych herbat zmniejszona. Trochę się zawiodłam. Szkoda też, że z powodu braku palnika, nie mogliśmy zobaczyć parzenia KAO CHA i spróbować puera w tej odsłonie. Nie wiem czy to wynikało z nieprzygotowania prowadzącego czy organizatorów. Jednak trochę zawodzi, że uczestniczyłam w dwóch degustacjach i oba miały okrojone programy. Czarki na pamiątkę to świetna inicjatywa. Pozdrawiam i do zobaczenia za rok :)

Polecane z kategorii inne