inne

Festiwal Persona: WIECZÓR INAUGURACYJNY

inne

Festiwal Persona: WIECZÓR INAUGURACYJNY

Festiwal Persona: WIECZÓR INAUGURACYJNY - Bilety

WIECZÓR INAUGURACYJNY

  • Ułamki codzienności. Julia Hartwig – pokaz filmu (reż. E. Rottermund, Polska 2003, 42 min) i spotkanie z poetą i eseistą – Jarosławem Mikołajewskim oraz przyjaciółką, nieoficjalną asystentką poetki – Anną Piotrowską.

Jarosław Mikołajewski
poeta, eseista, reportażysta, tłumacz, autor książek dla dzieci, od niedawna również dramaturg. Wydał kilkanaście książek poetyckich, m.in. "A świadkiem śnieg" (Nagroda im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut poetycki roku) i "Głupie łzy" (Nagroda Poetycka im. K. I. Gałczyńskiego „Orfeusz”) oraz kilka książek reporterskich i eseistycznych. Wspólnie z Julią Hartwig wydał książkę Największe szczęście, największy ból (Wydawnictwo A5, 2014) – zbiór rozmów, jakie na przestrzeni kilkunastu lat przeprowadził z poetką. Obecnie pracuje w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Anna Piotrowska
studiowała Wiedzę o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Od kilkunastu lat zajmuje się produkcją, koordynacją i promocją wydarzeń kulturalnych. Pracowała przy międzynarodowych festiwalach i projektach kulturalnych (m. in. Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy, Festiwal Nowe Epifanie). Zajmowała się promocją w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, współpracowała z Fundacją im. Zbigniewa Herberta. Obecnie dyrektor biura Polskiego PEN Clubu. Badaczka życia i twórczości Julii Hartwig, której asystowała przez blisko dziesięć lat.

Oprawa muzyczna wieczoru: Sławomira Wilga(skrzypce)

  • Poza błękitem – wernisaż wystawy Dominiki Ruty.
    Wystawa będzie dostępna przez cały Festiwal Persona w dniach 15-24 października 2021.
    Wystawie będą towarzyszyły działania interaktywne i performatywne w Czytelni Elektra.

Dominika Ruta
absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu wydziału grafiki. Jednoroczna studentka Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie na wydziale malarstwa, z zaczętym studium arteterapii na Akademii Pedagogiki Specjalnej również w Warszawie. Obecnie pracująca jako animator kultury w Ośrodku Kultury PomPA w Pomiechówku, gdzie m.in. prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych. Jest grafikiem i ilustratorką. Organizuje wystawy, własne i zbiorowe, w kraju i za granicą, jak i zdobyte wyróżnienia, nagrody. Zaprasza do artystycznych projektów. Czuje, że jest w ruchu, w drodze. DOM to jej bezpieczna przystań.

Bilety: obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania online lub w Punkcie Informacyjnym Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Dostępność:

  • pętla indukcyjna, napisy, audiodeskrypcja
  • zapowiedź tłumaczona na PJM

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Festiwal Persona: WIECZÓR INAUGURACYJNY

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne