inne

Jarmark Jadwiżański - Strefa Mlecznych Braci: Komponowanie naparów ze słowiańskich ziół

inne

Jarmark Jadwiżański - Strefa Mlecznych Braci: Komponowanie naparów ze słowiańskich ziół

Jarmark Jadwiżański - Strefa Mlecznych Braci: Komponowanie naparów ze słowiańskich ziół - Bilety

Zioła od zawsze miały wielką moc. Wiedzieli o tym dawni słowianie, którzy chętnie wykorzystywali je do potraw oraz naparów. Rośliny zielone dzieli się na przyprawowe i lecznicze. Zioła, których dziś używamy, najczęściej pochodzą ze sklepów (niewielu z nas wciąż je hoduje). Czasami zdarza się, że po „ziółka” lecznicze idziemy do apteki, lub jeśli się na tym znamy, zbieramy je z pól, lasów i łąk. Podczas warsztatów każdy z uczestników przygotuje własną kompozycję ziół.

Udział w warsztacie: 10 zł | bilety: biletyna.pl

W cenie wszystkie produkty niezbędne do przygotowania naparów + kubek

Warsztaty poprowadzi: Paweł Sochacki / Events Menager firmy Mleczni Bracia

Mleczni Bracia to mała, wrocławska manufaktura roślinnej żywności. Szukając odpowiedzi na pytanie: jak połączyć pasję do poszukiwania nowych smaków, z tym co zdrowe i dobre dla ludzkiego organizmu; firma stworzyła zestaw przepisów i receptur na produkty świeże, naturalne i możliwie jak najmniej przetworzone. Wszystko po to, aby każdemu, kto chce świadomie zadbać o swoje zdrowie, dostarczyć codzienną dawkę witamin i substancji odżywczych. W ofercie znajdują się oryginalne produkty najwyższej jakości, pozbawione konserwantów, ulepszaczy smaków oraz sztucznych barwników.

www.facebook.com/mlecznibracia

Jarmark Jadwiżański – plenerowa impreza utrzymana w klimacie czasów średniowiecza, organizowana przez Centrum Kultury Zamek, z okazji święta Jadwigi Śląskiej, która spędziła kilka lat swojego życia w Zamku Leśnickim. W tym roku tematem przewodnim jarmarku są zioła i lecznicze właściwości roślin. Jarmark Jadwiżański staje się okazją do pasjonującej podróży w czasy dostojnych dam i walecznych rycerzy.

Corocznie gromadzi tłumnie fanów kultury średniowiecza oraz miłośników dobrej, plenerowej zabawy. W programie imprezy znaleźć można m.in.: pokazy walk rycerskich, koncerty muzyki dawnej, wystawy tematyczne, warsztaty rodzinne, konkursy, jarmark produktów regionalnych.

www.zamek.wroclaw.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jarmark Jadwiżański - Strefa Mlecznych Braci: Komponowanie naparów ze słowiańskich ziół

Dobra herbatka ☺️

Polecane z kategorii inne