Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

inne

Korneliusz Pacuda i goście

inne

Korneliusz Pacuda i goście

Korneliusz Pacuda i goście - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

20 LAT DKŚ - RETROSPEKTYWA
„Korneliusz Pacuda i goście” zapraszają na wieczór z muzyką country i folk
W programie m.in. koncert Zespołu Stacja Folk
Partner: Fundacja Country&Folk
Prowadzenie: Korneliusz Pacuda
Zespół wystąpi w składzie: Karolina Jastrzębska (śpiew, mandolina), Michalina Putek (skrzypce), Rafał Wiercioch (gitara akustyczna), Michał Zuń (kontrabas), gościnnie Janusz Tytman (mandolina)

Korneliusz Piotr Pacuda – dziennikarz i krytyk muzyczny, popularyzator muzyki country. Twórca klubów bigbitowych przy Rozgłośni Harcerskiej w 1962 i Big Beat Clubu na SGPiS. Był zastępcą redaktora naczelnego Magazynu Muzycznego i odpowiedzialnym za repertuar wytwórni Wifon. Inicjator powołania Stowarzyszenia Muzyki Country (1981), jego kilkukrotny prezes i prezes honorowy. Twórca w 1982 i od początku dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country w Mrągowie, zwanego popularnie Piknikiem Country, a także innych tego typu imprez.

Autorką projektu Stacja Folk jest Karolina Jastrzębska, która inspiruje się muzyką americana od wczesnych lat dzieciństwa. W utworach zespołu można usłyszeć wpływy bluesa, bluegrassu, popu czy jazzu. Znakiem rozpoznawczym zespołu jest charakterystyczny, czysty i barwny wokal Karoliny, która jednocześnie pełni rolę mandolinistki i kompozytorki.
Brzmienie grupy wzbogacają pełne ekspresji skrzypce Michaliny, melodyjna gitara Rafała oraz trzymający wszystko w ryzach kontrabas Michała.
W repertuarze zespołu, na który składają się ich własne utwory, nie brakuje przyjemnych dla ucha refrenów czy rytmicznych zwrotek, a całość wzbogacają chwytliwe riffy i zawrotne improwizacje.
W sierpniu 2020 ukazała się debiutancka EP-ka Stacji Folk pt. „Naturalnie”, której posłuchać można na wielu serwisach streamingowych. W 2020 roku zespół otrzymał wyróżnienie w konkursie Scena Otwarta w ramach Festiwalu Mikołajki Folkowe, a w kolejnym roku wyróżnienie w I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Rozrywkowej "Your Song”. Ich najświeższym osiągnięciem jest zajęcie II miejsca w Przeglądzie Piosenki w ramach Festiwalu Piotra Skrzyneckiego, gdzie Michalina Putek otrzymała także wyróżnienie dla najlepszej instrumentalistki.

BILETY: 20 zł.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Korneliusz Pacuda i goście

Wspaniały konert zespoły Stacja Folk i cudowny głos wokalistki Karoliny Jastrzębskiej
Carlos3100 13.02.2022 19:19

Polecane z kategorii inne