inne

Milonga Piernikowa | Jesień 2021

inne

Milonga Piernikowa | Jesień 2021

Milonga Piernikowa | Jesień 2021 - Bilety

Centrum Kultury Dwór Artusa, we współpracy ze Stowarzyszeniem Tango Toruń oraz grupą Milonga Mercurio zaprasza na długo wyczekiwaną Milongę Piernikową – JESIEŃ! Wydarzenie to, od lat – a konkretnie od zimy 2017 roku – przyciąga do Dworu Artusa roztańczone towarzystwo.

Muzyczna historia tanga argentyńskiego sięga XVIII wieku, ale prawdziwy rozwój przypada na początek XX wieku w Argentynie i Urugwaju. Od początku było komponowane jako muzyka taneczna, zaś styl tańca zakładał wzajemne bliskie objęcie, co jeszcze w latach 20 XX wieku budziło niemałe kontrowersje w Europie. Najbardziej istotnym elementem tanga argentyńskiego jest pełna improwizacja. Tę samą muzykę, ten sam utwór różne pary interpretują w swój indywidualny sposób uzależniony od przeżywanych emocji. Niektórzy mówią, że tango to flirt dwóch osób z muzyką podczas wspólnego tańca.

Piernikowa Milonga to jedyny w swoim rodzaju koncertowo-taneczny występ, w którym każdy może wziąć udział w najwygodniejszy dla siebie sposób: jako widz i słuchacz lub aktywny uczestnik. Wpadnijcie na artusowe parkiety – udostępniamy dla tancerzy całe II piętro – i dajcie się porwać!

Muzykę na wspólny wieczór dobiorą: Magdalena i Maciej Szymańscy z Poznania (MM’s) i Paweł Biel z Warszawy.

Sobotnia Milonga Piernikowa będzie miała kontynuację w niedziele (24.10.) o godz. 12:00 w Filii Dom Muz Podgórz (ul. Poznańska 52) – Piernikowe Południe. Gospodarzem muzycznym będzie Luis Cono, Chile/Polska.

UWAGA!

  • Milonga tradycyjnie potrwa do godziny 2:00.
  • Posiadaczom karty Moja Starówk@ przysługuje prawo do zakupu biletu na Milongę w przedsprzedażowej cenie także w dniu wydarzenia.
  • Prezentem dla uczestników Milongi jest nieodpłatne Zwiedzanie Dworu Artusa, w dniu 23 października o godz. 17:00.
  • Będą dostępne bilety Dla Widzów w cenie 20/25 zł przeznaczone dla nietańczących osób, a chcących poczuć klimat Milongi Piernikowej. Zapraszamy Państwa w okolicach godziny 21:00, gdy impreza tanecznie rozkwitnie.
  • Przy okazji Milongi Piernikowej serdecznie zapraszamy zainteresowanych na Pierwszą lekcję tanga w sobotę o godz. 16:00. Podczas godzinnego spotkania Kasia i Sebastian ze Stowarzyszenia Tango Toruń nauczą Państwa podstawowych kroków. Wstęp wolny | Wejściówki do odebrania w kasie Dworu Artusa pół godziny przed wydarzeniem | Liczba wejściówek ograniczona

W wydarzeniu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Milonga Piernikowa | Jesień 2021

Pozytywne: nareszcie milonga bez DJ Luis Cono. Już przodkowie wiedzieli: cudze chwalicie... Muzyka: niezła, dosyć zróżnicowana, dla wielu 😉. Niemniej czas najwyższy na eksperyment i rozszerzenie repertuaru: Anna Pietruszewska. Sytuacja na parkiecie: było fajnie i można było spokojnie potańczyć (co nie zawsze w przeszłości było możliwe). Negatywne: nie wiem czy do organizatorów dotarło, że są żyjemy w „epoce” COVID? Z mego punktu widzenia: uczestnictwo tylko dla szczepionych albo ozdrowieńców (obowiązkowo). Zamiast pokazów tańca lepiej muzyka na żywo, wytwarza zawsze szczególną atmosferę (jak latem). Całościowo: wrócimy napewno nie raz!
krystyna.swadowska@gmail.com
Naprawdę pięknie. Niepotrzebnie tylko klimatyzacja aktywowana, co nie jest wskazane w czasie ruchu dla człowieka ani dla komfortu poruszania się po parkiecie. Dziękuję serdecznie
Wspaniała impreza dobrze zorganizowana

Polecane z kategorii inne