Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

inne

NOC TEATRU

inne

NOC TEATRU

NOC TEATRU - inne

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

SŁODKA - monodram Marty Pohrebny
BUKS - film w reż. Grażyny Tabor wg "Utopka" Leszka Libery
PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO - Karolina Hanik (wokal) i Jarosław Hanik (piano)

SŁODKA - Haculska wieś. W niej mieszka Darusia – niemowa. Skrywa ona w sobie tajemnicę, którą bohaterka odkrywa stopniowo przed nami. Scenariusz Małgorzata Paszkier – Wojcieszonek i Marta Pohrebny na podstawie powieści Marii Matios „Słodka Darusia”, w tłumaczeniu Anny Korzeniowskiej – Bihun. Reżyseria, scenografia: Małgorzata Paszkier – Wojcieszonek. Taniec: Ewa Chamera. W swojej najbardziej znanej powieści Maria Matios dopuszcza do głosu niemą Hacułkę, która w oczach społeczności wiejskiej uchodzi za chorą na umyśle. Darusia, nazywana Słodką, czasem i głupią, nosi znamiona ludowej świętej. Jest naznaczona chorobami – koszmarnymi bólami głowy.
Istotne jest też to, że główna bohaterka nie urodziła się niema, ale sama pod wpływem makabrycznych wydarzeń z przeszłości przestała mówić.

BUKS - opowieść teatralno - filmowa w reż. Grażyny Tabor na podstawie "Utopka" Leszka Libery

 • Buks Molenda, wodna istota, utopek, odszczepieniec, wodny chłopiec z wyjątkową zdolnością odradzania się, odpornością na razy i cięgi. Płaci dużą cenę za swoją inność, niedoskonałość, nieokreśloność. W sposób fotograficzny przeprowadza nas przez dzielnicę Raciborza jaką jest Ostróg. Ostróg z jego osobliwym pejzażem, terytorium osobne, oddzielone rzeką Odrą od reszty świata. Miejsce, gdzie najdłużej utrzymuje się ludność niemiecka. Tam słychać tylko język niemiecki, który musi powoli zaniknąć po latach 70. Buks jest świadkiem wkroczenia Rosjan wyzwolicieli, demolujących miasto. Untermenschów, którzy z równym zapałem opróżniają beczki z kiszoną kapustą do czysta. Jest też świadkiem wkroczenia komunistów, którzy burzą stary porządek, wprowadzając absurdalne zakazy i nakazy. Chłopiec jest tylko świadkiem opisującym świat bez emocji, bez opowiadania się po którejś ze stron, bez deklaracji. Jest pasywny, chce tylko przetrwać - to z kolei treść, jaka wypełniła przedstawienie.
  Reżyseria: Grażyna Tabor,
  Występują: Łukasz Czogalik, Anna Jegerska - Michalska, Marcin Franaszek.
  Realizacja nagrań filmowych: Paweł Okulowski
  Realizacja nagrań dźwiękowych: Mateusz Ulański
  Montaż: Łukasz Czogalik

PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO - Karolina Hanik (wokal) i Jarosław Hanik (piano ) w repertuarze piosenki lat 20. i 30.
Karolina Hanik – absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Pedagog, aktorka telewizyjna, wokalistka specjalizująca się w szeroko pojętym nurcie piosenki artystycznej, piosenki teatralno-aktorskiej i jazzowej. Laureatka czołowych miejsc wielu ogólnopolskich Festiwali Piosenki Artystycznej.
Jarosław Hanik - pianista jazzowy, aranżer, akompaniator, pedagog, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Członek międzynarodowego stowarzyszenia nauczycieli śpiewu International Voice Teacher Of Mix. Pianista jazzowy. Akompaniator wielu znakomitych wokalistów, w tym także laureatów Ogólnopolskich Festiwali Piosenki Artystycznej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Racibórz

Brak wydarzeń w: Racibórz

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: NOC TEATRU


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne