inne

Oddech Mandali - warsztaty dla kobiet

inne

Oddech Mandali - warsztaty dla kobiet

Oddech Mandali - warsztaty dla kobiet - Bilety

Z okazji Dnia Kobiet Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach zaprasza na spotkanie ze „Sztuką Kobiecości” wg dr Beaty Wróbel, znanej seksuolog i ginekolog, współautorki pierwszych w Polsce przełomowych badań nad zdrowiem seksualnym kobiet.

W tym dniu polecamy także „Warsztaty Kobiecości” do wyboru: „Taniec Intuicyjny” / „Oddech Mandali” / „Śpiew Joni” / „Trening dna miednicy” / „Gimnastyka słowiańska” oraz mnogość smakowitości w Kawiarence „Z głową w Chmurach” i relaks z przepyszną kawą przy dźwiękach muzyki na żywo – “Patrycja Mizerska i Kamil Owczarek”. W trakcie wydarzenia zapraszamy na Targowisko Natury i Rozwoju.

„Oddech Mandali”
S.Plastyczna II p. (10 osób)
Warsztat malowania mandali techniką akwareli w połączeniu z praktyką oddechową to sposobów na wyciszenie, wejście w głąb siebie i samopoznanie. Rytuał malowania mandali mający korzenie w tradycjach wschodu, wykorzystywany był m.in. przez Junga, który uczynił z niego metodę terapeutyczną. Mandala, obraz – koło – to prastara, istniejąca w każdej kulturze forma twórczej aktywności. Kartka papieru, akwarela, kolorowe kredki i odrobina luzu – tak niewiele trzeba, by znów poczuć dziecięcą radość tworzenia! Spontaniczny rysunek pozwala wyrazić siebie i dotrzeć do tego, co skrywamy w najgłębszych zakamarkach duszy. Podczas spotkania: odrobina teorii, wprowadzenie praktyczne (integracja, medytacja), tworzenie własnej mandali. Na spotkaniu każdy z uczestników otrzyma materiały do wykonania własnej mandali (karton, przybory do rysowania). Część praktyczna poprzedzona będzie wprowadzeniem do zagadnienia oraz pranayamą – ćwiczeniami oddechowymi i dharaną – krótką koncentracja wyciszającą.

Prowadząca Elwira Zembrzuska – nauczyciel jogi klasycznej i artysta plastyk, pedagog, założycielka Studia YogaRybnik.com. Zajmuje się projektowaniem, malarstwem, witrażem, ilustracją. Na co dzień pracuje jako nauczyciel jogi w swoim studio w centrum Rybnika, nauczyciel rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym w Wodzisławiu Śl., nauczyciel projektowania graficznego w I LO w Rybniku, oraz instruktor sztuk pięknych w DK Boguszowice z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W pracy pedagogicznej wykorzystuje założenie, że już sam proces twórczy jest procesem uzdrawiającym. Proces w którym, nie ma wewnętrznego krytyka, w którym można cieszyć się radością tworzenia kolorem, fakturą, dźwiękiem. Absolwentka Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, oraz podyplomowych studiów: Techniki Relaksacyjne na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Studium Konserwacji Zabytków. Skończyła wielu warsztatów i kursów w ramach swojej ponad 20 letniej praktyki jako joginka i plastyk, w których pracowała z malarstwem intuicyjnym, technikami plastycznymi w pedagogice Waldorfskiej, symboliką mandali w koncepcji Jungowskiej, technikami oddechowymi w niwelowaniu stresu i zaburzeniach psychosomatycznych, mindfulness, psychosomatyką w jodze i relaksacji, relaksacją Jacobsona, treningiem autogennym Schultza, Somayog i techniką Aleksandra, oraz tańcem relaksacyjnym.

Bilety:
Spotkanie z dr Wróbel: 40 zł - https://biletyna.pl/inne/Dzien-Kobiet-Sztuka-kobiecosci/Rybnik
Każdy Warsztat: 30 zł*

*Kupując bilet na warsztaty prześlij równocześnie zgłoszenie na e-mail kasa.dkboguszowice@gmail.com (wpisując nazwę warsztatu, imię i nazwisko, nr telefonu)

W programie:
15:30 – 20:00 Smacznie i zdrowo „Z głową w Chmurach” – kawiarenka z przekąskami oraz Targowisko Natury i Rozwoju

16:30 – Spotkanie z dr Beatą Wróbel – “Sztuka Kobiecości” poprowadzi Mariola Rodzik-Ziemiańska

17:30 – Muzyka na żywo “Mizerska-Owczarek w towarzystwie”

18:00 – 20:00 “Warsztaty Kobiecości” do wyboru:

18:00 – 19:00: „Trening dna miednicy” – Agata Paryl – s.Widowiskowa lub „Śpiew Joni” – Mariola Rodzik-Ziemiańska – s.Kameralna.

18:00 – 20:00 „Oddech Mandali” – Elwira Zembrzuska – s.Plastyczna IIp.

19:00 – 20:00 „Taniec Intuicyjny” – Dorota Dyszy – s.Widowiskowa lub „Gimnastyka słowiańska” – Ewa Zimoń – s.Kameralna

Organizator: Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach / Współpraca: Szałas Rozwoju

Gość specjalny: Dr Beata Wróbel
Doktor nauk medycznych, lekarka praktyk w zakresie ginekologii, położnictwa i seksuologii, filozofka, autorka pionierskich prac naukowych i popularnonaukowych z zakresu seksuologii ginekologicznej.

Laureatka nagrody „Mężczyzna i Kobieta” połączonych Towarzystw Naukowych Urologicznego, Ginekologicznego i Seksuologicznego otrzymanej w 2013 roku za szczególny wkład w interdyscyplinarny rozwój seksuologii. Współautorka polskiej wersji Indeksu Funkcji Seksualnej Kobiety, opublikowanej w Journal of Sexual Medicine w 2013. Autorka rozdziału pt. „Antykoncepcja w cyklu życia kobiety” we wznowionej w 2016. książce „Sztuka Kochania” Michaliny Wisłockiej. Bohaterka wydanej w 2020. książki pt: „Sztuka kobiecości”.

“Sztuka kobiecości” to zbiór rozmów z seksuolożką i ginekolożką dr Beatą Wróbel. Dziennikarka Aneta Borowiec rozmawia z doświadczoną, a także słynącą z ciętego języka i poczucia humoru lekarką o tym wszystkim, co się na kobiecość składa.

Muzyka na żywo:

“Patrycja Mizerska i Kamil Owczarek” – Duet wokalno-instrumentalny. Wokalistka Studia Accantus i Teatru Muzycznego ROMA, wyśpiewująca wiersze światowych i wybitnych Poe… tu w towarzystwie studenta warszawskiej Akademii Teatralnej. Koncert na dwa głosy, okraszony ciepłym brzmieniem wiolonczeli i niecodziennymi aranżacjami, często zaskakującymi, nawet samych twórców.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Rybnik

Recenzje

Brak recenzji

Polecane