inne

SmolnaDance - CONTEMPORARY JAZZ

inne

SmolnaDance - CONTEMPORARY JAZZ

SmolnaDance - CONTEMPORARY JAZZ - Bilety

SmolnaDance 2021 to sierpniowe warsztaty dla osób, które lubią różne formy ruchowe, w tym taneczne, oraz są otwarte na nowe wyzwania i aktywne spędzenie czasu.
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku od 10.30 do 12.00 w sali tanecznej Domu Kultury Śródmieście przy Smolnej 9.

Warsztaty dla osób 16+. Liczba miejsc ograniczona (9)

CONTEMPORARY JAZZ - Warsztat

prowadzenie: Michał Adam Góral

Contemporary jazz to mieszanka jazzu, modern jazzu i tańca współczesnego zapewniająca wszechstronny rozwój taneczny. Kładzie się tu nacisk na pokazanie wnętrza oraz emocji tancerza, który dąży do przekazania pewnej historii poprzez charakterystyczne dla stylu ruchy. Podczas warsztatów poznamy tajniki różnych technik tanecznych: od obrotów przez swobodne przejścia na podłodze aż po skoki. Tancerka/tancerz posiadają dużą swobodę w kreowaniu ruchu – wykorzystywany jest tu ciężar ciała, oddech, kontakt z podłożem (floor work). Contemporary jazz może też zawierać elementy tańca fizycznego.

Michał Adam Góral – tancerz, performer, choreograf, nauczyciel. Absolwent prestiżowej uczelni Codarts Rotterdam University for the Arts w Holandii. Od 2016 roku tancerz teatru Compagnie THOR w Brukseli. Współpracował z Het Internationaal Danstheater w Amsterdamie, Derida Dance Company w Bułgarii oraz Korzo Theater w Hadze. Tańczył w spektaklach takich choreografów jak: Bill T. Jones (USA), Jiří Kylián (Holandia), Marthy Graham (USA), Giulia Mureddu (Włochy), Jan Linkens (Holandia), Lucas Jervies (Australia), Ivanhoe Chun-ho Lam (Chiny), Thom Stuart (Holandia), Ederson Rodriguez Xavier (Brazylia), Thierry Smits (Belgia). Pracował przy realizacji instalacji Body Building designera mody i architekta Henrika Vibskova z Danii. W Polsce współpracował z Teatrem Tańca Test, Teatrem Tańca Caro, Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Tańca Zawirowania, Teatrem Komedia, B’cause Dance Company. Jako choreograf stworzył m.in. materiał ruchowy do gry wydanej przez Sony na platformę Playstation4 – „Bound” nagrodzoną Paszportem Polityki. Wyreżyserował nagradzane na konkursach solo „N°2”, spektakl „Waterfallin”, pokaz „Bolero” na warszawskiej Nocy Tańca oraz spektakl „Quo Tendis”. Regularnie prowadzi warsztaty i lekcje tańca w Polsce i za granicą. Obecnie pracuje jako reżyser i choreograf nad swoją nową produkcją – spektaklem „Blush”, Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski, Festiwal Rozdroże. W Domu Kultury Śródmieście bywa jurorem konkursu tanecznego SoloDuoTrio.

Opłata: 50 PLN (4 zajęcia/karnet)
Liczba miejsc ograniczona (9 osób)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

09.08.2021 - 12.08.2021 Dom Kultury Śródmieście
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Warszawa

Recenzje SmolnaDance - CONTEMPORARY JAZZ

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne