Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

inne

SmolnaDance - TANIEC WSPÓŁCZESNY

inne

SmolnaDance - TANIEC WSPÓŁCZESNY

SmolnaDance - TANIEC WSPÓŁCZESNY - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

SmolnaDance to cykl wakacyjnych warsztatów różnych form ruchowych i tanecznych.

Warsztat przeznaczony dla osób 16+

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku, w godz. 17.00–18.30 w sali tanecznej Domu Kultury Śródmieście przy Smolnej 9.

TANIEC WSPÓŁCZESNY - WARSZTAT

PROWADZENIE: Agnieszka Sikorska

taniec współczesny powstał w opozycji do baletu, kładąc nacisk na ekspresję w wyrażaniu emocji. Ma bardzo luźne granice i standardy, nie hamuje inwencji tancerza i pozwala mu na dowolność w kreowaniu ruchu

Sześć godzin warsztatu, podczas których przywitamy się z szeroko pojętą techniką tańca współczesnego. Poświęcimy ten czas na poznanie podstaw przepływu ruchu, przemieszczeń i przetoczeń typowych dla tej techniki. Oswoimy się z podłogą, a poprzez naukę sekwencji ruchów połączymy się także z muzykalnością, płynnością i wewnętrznym tancerzem/tancerką.
Warsztat adresowany do osób w wieku 16+, które pragną rozpocząć przygodę z tą formą ruchu, poznać coś nowego, jak również dla tych, którzy pragną sięgnąć do podstaw i fundamentów. W przyjemnej atmosferze wysiłku każdy będzie miał szansę by roztańczyć swoje ciało.

Agnieszka Sikorska – tancerka i choreografka. Podczas swej edukacji poznała różne style tańca. Ostatecznie osadziła się w tańcu współczesnym, wspierając warsztat o techniki improwizacji, metodę Gaga i inne dziedziny ruchu, jak joga czy capoeira. W tańcu interesuje ją praca ze świadomością ciała, poszukiwaniem nowych form ekspresji, odnalezienie przyjemności i rozluźnienia przy jednoczesnej dynamice ruchu.
Jest absolwentką kierunku taniec na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (2012–2015). Przez pół roku studiowała na Academy of Performing Arts w Pradze. Edukację wspierała wieloma warsztatami, m.in. Gaga Winter Intensive w Tel Awiwie, gdzie miała zajęcia z Ohadem Naharinem i tancerzami Teatru Tańca Batsheva; Agitart Festiwal i Intensywny Warsztat w Figueres w Hiszpanii, Technika Feldenkreisa z Ivanem Wolfem, Dynamic Phrasing i Floorwork z Maciejem Kuźmińskim, BMC i Improwizacja z Iwoną Olszowską Uczestniczyła również w programie edukacyjnym Warsaw Dance Department (2016).

Cena biletu za cały warsztat: 20 PLN.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: SmolnaDance - TANIEC WSPÓŁCZESNY

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne