Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

inne

Softer than Pillow. Marika: voice & piano

inne

Softer than Pillow. Marika: voice & piano

Softer than Pillow. Marika: voice & piano - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

sala: Broadway
wstęp: 20 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Marika wystąpi w towarzystwie pianisty Patryka Kraśniewskiego. W duecie wykonają utwory z ostatniej płyty oraz największe przeboje Mariki w zupełnie nowych, akustycznych aranżacjach. Będzie intymna atmosfera do pośmiania się, ale też popłakania. Po koncercie odbędzie się spotkanie z artystką, Marika będzie miała ze sobą płyty oraz książkę. Idealna propozycja na sobotnie popołudnie.

Zadebiutowała w 2002 roku, jako wokalistka soundsystemu Bass Medium Trinity. W 2004 roku ukazał się debiutancki album projektu, zatytułowany “Mówisz i masz”.
W 2005 występowała, jako solistka w projekcie teatralnym “12 ławek” zrealizowanym w Teatrze Muzycznym w Gdyni, a także supportowała Macy Gray podczas jej warszawskiego koncertu. W tym samym roku ukazała się też druga płyta “Bass Medium Trinity, Pociąg z Babilonu”. W 2006 roku Marika wzięła udział w polsko-niemieckim projekcie muzycznym “Polski ogień”, w ramach, którego nagrała dwie piosenki: „Siła ognia” na riddimie „Doctor’s Darling” oraz „What’s Ya Flava” na riddimie „Curefix”. Zaśpiewała także w Operze Leśnej na TOPtrendy w ramach koncertu Trendy. W roku 2007 nakładem wytwórni Karrot Kommando wydała singiel „Moje serce”.
22 sierpnia 2008 miał premierę jej debiutancki album studyjny, zatytułowany “Plenty”, który ukazał się nakładem wytwórni Pomaton EMI. Drugim singlem z płyty został utwór, „Masz to”. W październiku Marika rozpoczęła prowadzenie własnej audycji muzycznej “Nie tylko reggae” w Polskim Radio Euro. Album “Plenty” otrzymał nominację do nagrody Fryderyk w 2009 roku, natomiast Marika została nominowana w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Podczas plebiscytu Superjedynki na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu nominowana została w kategorii Debiut Roku.
7 sierpnia 2009 ukazała się winylowa płyta zatytułowana “So Remixed”, zawierająca remiksy utworów z debiutanckiego albumu Mariki. We wrześniu artystka wystartowała z kolejnym programem radiowym Towary kolonialne w Roxy FM.
8 czerwca 2010 wydany został drugi solowy album Mariki pt. “Put Your Shoes On / Off”. Złożyły się na niego dwie płyty: pierwsza zawierająca premierowy materiał i druga z remiksami. Pierwszym utworem promującym płytę został „Uplifter”, a drugim – „Nieważne ile”. Album został nominowany do nagrody Superjedynki w kategorii Płyta Pop[9]. W połowie 2011 ukazał się teledysk do singla „Esta Festa”.
20 października 2012 nakładem Karrot Kommando ukazał się trzeci album Mariki, tym razem napisany i nagrany wraz z jej zespołem Spokoarmia. Płytę zatytułowaną “Momenty” promowały single: “Widok”, “Baqaa” i “Risk risk”.
14 maja 2013 ukazała się płyta będąca rejestracją koncertu w studiu radia Chilli Zet. Na koncert złożyły się specjalnie zaaranżowane w delikatny, jazzujący sposób piosenki z dotychczas opublikowanych albumów Mariki. Płyta nosi tytuł “Chilli Zet Live Session: Marika” i została wydana nakładem Karrot Kommando.
W latach 2013–2014 wraz z Tomaszem Kammelem prowadziła show The Voice of Poland w TVP2. Jesienią 2014 wraz z Antonim Królikowskim została prowadzącą program SuperSTARcie w TVP2.
23 października 2015, nakładem Warner Music Poland, ukazała się piąta płyta Mariki zatytułowana “Marta Kosakowska”, która uznawana jest za stylistyczny przełom w dorobku piosenkarki. Na płycie znalazły się utwory elektroniczne i avant-popowe, gościnnie zagrał na niej kwartet smyczkowy Fair Play Quartet oraz goście, w tym m.in.: Xxanaxx, Skubas, Buslav i Grubson. Album promowany był przez single: “Tabletki”, “A jeśli to ja”, “Idę”. Teledysk do utworu “A jeśli to ja” został nagrodzony srebrnym KTR w konkursie Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR.
18 maja 2016, nakładem wydawnictwa Edipresse Książki, ukazała się książka autorstwa Mariki zatytułowana “Antydepresanty”. Publikacja zawiera teksty ok. 30 piosenek, czarno-białe ilustracje autorstwa Sylwii Wilk, dwadzieścia opowiadań i dziewięć filmów.
W 2017 roku nakładem Wydawnictwa WAM ukazała się książka Katarzyny Olubińskiej “Bóg w wielkim mieście” będąca zbiorem wywiadów, m.in. z Mariką.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Softer than Pillow. Marika: voice & piano

Marika zawsze spoko. Przyjemna, kameralna atmosfera, cudowny głos, fantastyczny kontakt z publicznością, wszystko na plus.
Ewelina 21.06.2019 18:51
Niezbyt duże, klimatyzowane wnętrze z bardzo dobrą akustyką. Wspaniała, kameralna, prawie domowa atmosfera. To sprawiło, że koncert był wyjątkowy. Wiele razy byłem na koncertach w "pełnym" składzie, ale Marta w towarzystwie jedynie akompaniamentu pianina brzmiała genialnie. Utwory dostały zupełnie nowe brzmienie i dużo celniej i mocniej trafiały do odbiorców.
Krzysiek - Łódź 17.06.2019 11:52
Magiczny koncert...Artystka kompletna- człowiek z wielkim sercem. Wyszłam poruszonal
Magda 16.06.2019 22:41
Było świetnie! Genialna atmosfera, Marika jest super wokalistką, ale też cudownym człowiekiem. Każdemu polecam jej występy!!! Sala dobrze nagłośniona i klimatyzowana, co było dużym udogodnieniem podczas ostatnich 30-33 stopniowych upałach.
Madziulka 16.06.2019 22:02
Najlepszy koncert!! Niesamowity głos, możliwości wokalne oraz urzekająca autentycznością twórczość Mariki plus niezwykle zdolny pianista = kombinacja idealna:) Wieczór naprawdę godny polecenia!
IzzZ 16.06.2019 19:39
Świetny koncert, fenomenalny głos i kontakt Mariki z publicznością. Dzięki kameralnej atmosferze byliśmy na spotkaniu przyjaciół, nie było czuć różnicy na płaszczyźnie wokalistka/publiczność. Repertuar był zróżnicowany i dla każdego coś miłego - od „Moje Serce” po „Smoki”, „Baqqa” „Bezsenności....” do utworów z najnowszej płyty jak „Niebieski ptak” „Idę” czy „Łodyżka”. Spotkanie, płyty, książka, rozmowy, śmiechy, autografy - naprawdę było wybornie. Ogromnym plusem organizatorskim, którym powinniście się Państwo chwalić to to, ze sala jest klimatyzowana! Dzięki czemu DK zadbał o komfort publiki i wykonawcy. Polecam doznania muzyczne i emocjonalne z Martą Mariką Kosakowską jak i koncerty organizowane przez DK Kadr.
BelieveInAngel91 16.06.2019 16:15
Niesamowity koncert, pełen refleksji, uczuć.
Paula 16.06.2019 14:11
Marta im bardziej akustycznie tym dla mnie wspanialej! ;)
KubaGoliński 16.06.2019 13:00
Klimatyzowana sala to duży plus. Dobre nagłośnienie i lokalizacja. Polecam :)
Vajoll 16.06.2019 12:50
Rewelacyjny koncert!!!
Piotr 16.06.2019 11:47
Fantastyczny kameralny koncert z super nagłośnieniem. Oby więcej takich koncertów w domu kultury Kadr!!! Szkoda ze ten koncert już za mną... Monika
Monika 16.06.2019 10:53

Polecane z kategorii inne