inne

"Sonder" - Wystawa malarstwa Svetlany Biletnicovej

inne

"Sonder" - Wystawa malarstwa Svetlany Biletnicovej

"Sonder" - Wystawa malarstwa Svetlany Biletnicovej - Bilety

Przewodnim tematem twórczości Svetlany Biletnicovej jest człowiek – kobieta i mężczyzna w dialogu ze sobą, ze światem. Uchwycone w malarstwie Biletnikovej konteksty to momenty z życia, drobne gesty, które są często konieczne do wytworzenia więzi między ludzkiej. Obrazy od strony wizualnej cechuję mocna kolorystyka i reporterskie ujęcie postaci, ale z zachowaniem, subtelności artystycznej duszy.

Svetlana Biletnicova / Malarka, rysownik, projektantka. Urodziła się w 1981 roku w Odessie.
W latach 2000-2004 studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom
w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego), w latach 2002-2008 architektura wnętrz na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych (absolutorium w pracowni prof. Andrzeja Głowackiego).Współzałożycielka grupy artystycznej „Siedem” w ramach której zrealizowane dwa międzynarodowe projekty Konfrontationen/Konfrontacje, (Berlin, Kraków) w 2006 r. oraz Daleko – Blisko ( Kraków, Kijów)
w 2009 r. Autorka cykli malarskich: „Sonder”; „Ameryka new exsperience”; „Deja vu”; „Wstydliwi”; „Fragment światła”; „Twarzą w Twarz”.
Opracowała projekt polichromii do prezbiterium w kościele p.w. Świętych Archaniołów w Bielcach
w Mołdawii. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu krakowskiego. Założycielka autorskiej pracowni artystycznej Artis STUDIUM w Krakowie. Autorka siedmiu wystaw indywidualnych i kilkunastu zbiorowych. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Wernisaż: 6 września 2019 (piatek), godz. 19:00

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: "Sonder" - Wystawa malarstwa Svetlany Biletnicovej

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne