Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

inne

Spotkanie z Szymonem Modrzejewskim

inne

Spotkanie z Szymonem Modrzejewskim

Spotkanie z Szymonem Modrzejewskim - inne

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Dajemy życie zmarłym" – spotkanie z Szymonem Modrzejewskim
28 - 10 - 2022

POK „Dom Chemika” i Puławskie Towarzystwo Miłośników Gór zapraszają na prelekcję pt. "Dajemy życie zmarłym” – obrazów i słów kilka o 36-letniej społecznej działalności Stowarzyszenia Magurycz na cmentarzach pozbawionych opiekunów.

Gościem spotkania będzie Szymon Modrzejewski, prezes i założyciel Stowarzyszenia Magurycz, którego członkowie zajmują się pracami renowacyjnymi dzieł sztuki sepulkralnej.

Nazwa Stowarzyszenia Magurycz pochodzi od góry nieopodal wsi Bartne, gdzie przez wieki pozyskiwano piaskowiec, służący za materiał na żarna, kamienie młyńskie, nagrobki i krzyże. Bartneńscy kamieniarze słynęli w całej okolicy ze swego kunsztu i znakomitych wyrobów, i do tej tradycji - pracy z kamieniem i w kamieniu - stowarzyszenie nawiązuje.

Magurycz od lat remontuje cmentarze na terenach południowo-wschodniej Polski, które pozostały bez opieki wskutek wysiedleń i Holokaustu. Wolontariusze Nadsania i Magurycza pracowali na prawie 100 cmentarzach i wyremontowali blisko 1000 nagrobków, krzyży oraz innych obiektów małej architektury sakralnej.

Na spotkanie zapraszamy 28 października 2022 r., o godz. 17:00 do małej sali teatralnej w POK „Dom Chemika”. Wstęp: 10 zł.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Spotkanie z Szymonem Modrzejewskim


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne