inne

Wytwórnia Beer Fest 2019

inne

Wytwórnia Beer Fest 2019

Wytwórnia Beer Fest 2019 - Bilety

Wytwórnia Beer Fest 2019 - Łódź Klub Wytwórnia | Kupuj Bilety Online

Wytwórnia Beer Fest to pierwsza edycja festiwalu, podczas którego będziemy celebrować to, co w życiu piwosza najlepsze! Przygotowaliśmy dla Was specjały kulinarne, piwne oraz muzyczne. W programie naszego festiwalu znajdować się będą wykłady tematyczne, pokazy warzenia piwa i przede wszystkim będziecie mieć możliwość spróbowania piw rzemieślniczych z Polski i nie tylko. Będziemy mówić o tym, jak rozpoznać dobre piwo i jak czerpać prawdziwą przyjemność z jego picia, rzucimy również okiem na szkło. Oprócz tego sprawdzimy wasze kubki smakowe za sprawą panelu degustacyjnego polskich piw. Muzycznie zadbają o was Kapela ze Wsi Warszawa oraz krakowski duet Kirszenbaum, zaś dobrą zabawę między koncertami i po nich zapewni DJ.

Partnerem merytorycznym naszego wydarzenia jest Piwny Klub, czyli duet Paweł & Paweł - dwóch piwnych pasjonatów, którzy postanowili wesprzeć festiwal w Wytwórni swoją wiedzą i podzielić się z wami zamiłowaniem do tego trunku. Sponsorem festiwalu jest DoubleTree by Hilton Łódź oraz Toya. Patroni medialni: Dziennik Łódzki, Studenckie Radio Żak oraz TV Toya.

Kirszenbaum to tworzony przez Jakuba Wiśniewskiego (anglistę, muzyka i techwritera) oraz Kacpra Szpyrkę (filozofa, księgarza i skrzypka) duet z Krakowa, który ożywia postfolkowe zgliszcza, wyznacza im świeże kierunki, ze słowiańskim przytupem zderzając Toma Waitsa i Junip. Zola krzyczy na klezmerów, Henry Miller tańczy z Muminkami, a efektem jest melancholijna intertekstualna karuzela. Kierkegaard pisał o nich: „To chyba jazz”. Nic bardziej mylnego.

W warstwie muzycznej mocno eklektyczny styl projektu oparty jest na bliskiej współpracy gitar, post-rockowych skrzypiec i nagrywanych na żywo loopów. Wszystko to składa się na współczesną i bardzo specyficzną interpretację słowiańskich, klezmerskich i anglosaskich folków, podlaną dynamicznym, szepcząco-krzyczącym duetem wokalnym. Wprawne ucho wychwyci wpływy takich artystów, jak Fink, Andrew Bird, Warren Ellis, późny Tom Waits czy wczesny Nick Cave, wprawne oko dostrzeże zabawę mniej lub bardziej klasycznymi pozycjami kina niemego i wczesnego kina SF, a wprawny czytelnik w warstwie tekstowej dopatrzy się intertekstualnej żonglerki nawiązaniami literackimi od Alberta Camusa i Franza Kafki, przez Tove Jansson i Gombrowicza, po samego Terry’ego Pratchetta.

W marcu 2019 roku, nakładem Karrot Kommando ukazał się debiutancki album duetu zatytułowany „Stypa komedianta”, nagrany w studiu S4 Polskiego Radia we współpracy z Radiowym Centrum Kultury Ludowej.

Kapela ze Wsi Warszawa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty – skrzypce, cymbały, barabany – brzmią one wyjątkowo nowocześnie, a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z dj'ami. W swoim artystycznym dorobku mają siedem albumów studyjnych oraz wiele nagród i wyróżnień, jak choćby 5 Fryderyków, Kwartalną Nagrodę Niemieckiej Krytyki Fonograficznej czy nominację do nagrody amerykańskiego przemysłu muzycznego – Grammy.

Siłą Kapeli ze Wsi Warszawa są koncerty, których zespół zagrał setki, głównie za granicą, w ponad 30 krajach na 4 kontynentach: od Osaki, Tokio i Tajpej, poprzez Moskwę, Paryż, Lizbonę, Algier po Nowy Jork, Toronto, Chicago, Seattle, Los Angeles i Vancouver. Teatry, kluby, festiwale, małe grupki słuchaczy i tysięczne rzesze. Kapela ze Wsi Warszawa do dziś na swoich występach przyciąga wiernych fanów.

Jeśli znajdują się wśród was osoby, które chciałyby uczestniczyć w naszym wydarzeniu jako wystawcy, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: wytwornia@wytwornia.pl w celu uzyskania szczegółowych informacji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Łódź inne wydarzenia

Recenzje

Brak recenzji

Polecane