kabaret

Andrzej Poniedzielski

kabaret

Andrzej Poniedzielski

Andrzej Poniedzielski - Bilety na kabaret

Andrzej Poniedzielski - Legnica Legnickie Centrum Kultury | Kupuj Bilety Online

"Chcemy żeby jednocześnie Były święta i czereśnie" - pisze jeden z niekwestionowanych mistrzów subtelnego dowcipu i poezji rodem z krainy łagodności. Poniedzielski mówi o sobie, że nie jest ani poetą, ani twórcą. Satyryk, a zwłaszcza refleksyjny, ma prawo tak z siebie żartować. Ma na koncie parę setek wierszy, wiele piosenek pisanych m.in. dla Elżbiety Adamiak, Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, do muzyki m.in. Zygmunta Nahornego, Jerzego Satanowskiego, Seweryna Krajewskiego. Recital Andrzeja Poniedzielskiego to prawdziwy rarytas dla wielbicieli inteligentnej, myślącej satyry, przeciwstawiającej się medialnym trendom. Znany bard łączy w swoich tekstach poetyckie frazy i ostrze ironii.

Wszystkich zmęczonych prozą dnia codziennego zapraszamy na spotkanie z poetyckim poczuciem humoru Andrzeja Poniedzielskiego. W programie: satyryczne komentarze do aktualnej rzeczywistości w formie piosenek i monologów.

Wieczór humoru niezwykle inteligentnego, a zarazem "łagodnego". Teksty Andrzeja Poniedzielskiego (a także jego osoba i swoisty, urokliwy sposób bycia na scenie) pozwalają na zatrzymanie się w pędzie prozaicznej codzienności i przypomnienie sobie o całej poezji życia, o marzeniach, tęsknotach i miłości?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Legnica

26.01.2020, 17:00 Legnickie Centrum Kultury
WYPRZEDANE
WYPRZEDANE

Recenzje

Występ Andrzeja Poniedzielskiego świetny ale krzesła w układzie teatralnym na sali tak ciasno poustawiane, że z obcymi "sąsiadami" po obu stronach "przytulaliśmy" się do siebie. nie było to miłe.
Rewelacyjny występ - jak zawsze! Ponad półtorej godziny wspaniałej zabawy
rewelacja - kwintesencja humoru, inteligencji i dobrego smaku czyli sama poezja
Fantastyczny wieczor, pelen ciepla i usmiechu. Oby wiecej takich spotkan! Dziekujemy Panu Andrzejowi Poniedzielskiemu za te cenna chwile refleksji.
Pan Andrzej jak zwykle w formie, namawiając do pesymizmu powoduje co chwila wybuchy śmiechu. Inteligencja, dowcip i duża dawka autoironii w komentowaniu rzeczywistości i nas w niej. Polecam tym, którzy patrzą trochę dalej niż tu i teraz.
poza skalą! Pan Andrzej w znakomitej formie - serdecznie dziękuję!!!
Świetny wystep! Duzo humoru. Mile spedzony czas.
Wspaniały, niepowtarzalny wirtuoz słowa i nastroju. Wnętrza jak zawsze, trochę duszno i trochę ciasno, krzesła twarde...
Uwielbiam poczucie humoru i temperament Pana Andrzeja Poniedzielskiego. Warto było zobaczyć Go na żywo.
Bardzo szanuję i cenię Pana Andrzeja Poniedzielskiego, właśnie za ten jego specyficzny humor i nienachalny optymizm. Bardzo też uważnie wybieram z kim chcę spędzić czas w ramach mojej osobistej rozrywki, na kogo wydać pieniądze z mojego okrojonego rodzinnego budżetu. Wybieram osoby, które nie przekształcają się - zgodnie z ostatnim trendem panującym wśród artystów i celebrytów - w polityków z określonej opcji robiących z siebie politykopodobne kreatury i wyzwalają u ludzi niesmak i mdłości. Jestem zmęczona tym sztucznie kreowanym podziałem Polaków na dwa plemiona. Dlatego wybrałam cenionego w moich oczach Jędrka Poniedzielskiego. Mimo jego świadomych przekazów podczas występu, że artysta powinien trzymać się z dala od polityki, w kolejnych odsłonach jakoś nie pozostał konsekwentny w tymże duchu. W porządku, rozumiem, że trudno obecnie poruszać się po neutralnych tematach, gdyż wszystko teraz przesiąknięte jest ideologią, przez co bardzo łatwo jest sprofilować w zasadzie każdego. Jednak jedno stwierdzenie Pana Poniedzielskiego wydało mi się całkiem nie na jego poziomie. Konkretnie, chodzi mi o jego przekształcanie przysłów (to OK) lub innych określeń, które opisują wzrost człowieka. Nie jesteśmy idiotami i wszyscy doskonale wiemy o kogo chodzi w kwestii niskiego wzrostu w naszym kraju - aktualnie. Temat już mocno zużyty, jednak w każdym czasie i przypadku pokazuje, że wyśmiewanie lub nawet dotykanie tego tematu w odpowiednim kontekście, świadczy tylko o niskiej klasie osoby wyśmiewającej lub dotykającej tego typu tematów. Nabijanie się z wyglądu zewnętrznego ludzi mówi li tylko o niskiej wartości osoby wyśmiewającej. Bardzo nie chciałabym dojść do takiej konkluzji z Panem Poniedzielskim i nie chciałabym, aby taki "incydent" (przyjmuję, że tak jest, bo może Pan Poniedzielski przyjął, że skoro jesteśmy na Wilanowie - kuźni wiadomo jakich wyborców, to trzeba się im podlizać?) zdeterminował cały jego super pozytywny obraz. Dziegieć może sporo popsuć w całościowym odbiorze, i liczę, że Pan Andrzej Poniedzielski weźmie to pod uwagę. Proszę trzymać poziom! Reszta to miód:)
Duża dawka optymizmu
Krzysztof M 31.10.2019 13:13
Wspaniały wieczór.! Jak zwykle humor Pana Andrzeja na najwyższym poziomie :)
Świetny występ, charyzma pana Andrzeja i wspaniałe poczucie humoru -niepodrabialne.
znakomita zabawa w towarzystwie pana Andrzeja zarówno dla mnie, mojego męża jak i naszych przyjaciół. Tak trzymać
Cudowny wieczór spędzony w towarzystwie wspaniałego człowieka. Dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy tak pięknie potrafią posługiwać się słowem.
Krystian Nysa 31.10.2019 09:48
Cudowny wieczór. Satyra na najwyższym poziomie. Zdecydowanie polecam.
Pan Andrzej jak zwykle niezawodny i bezkonkurencyjny! Polecam gorąco!
Jak dobre wino - im starszy tym lepszy. W wieku 20 lat był geniuszem języka i eleganckiego humoru, a teraz jest dużo lepszy
Satyra bez wulgaryzmów . Polecam!
Pan Andrzej jak zawsze REWELACYJNY , a występ jak zawsze ZA KRÓTKI
Genialna uczta intelektualna
Nienachalny optymizm na najwyższym poziomie! :)
Jestem zachwycona!
Występ p. Andrzeja to uczta duchowa. W chwili obecnej jest w szczytowej formie. Jego intdligentna gra słów i umiejętność opisywania rzeczywistych zdarzeń i sytuacji jest nie do powtórzenia przez kogokolwiek. Po prostu diament!
Szedłem na występ nie do końca będąc pewnym swej decyzji. Jeden facet mówiący , czasem śpiewający , przez 1-ą godzinę !? Koncert trwał dwie godziny, a ja nie chciałem opuścić sali ! Wyśmienity spektakl !
Andrzej Poniedzielski prezentuje humor na poziomie niedoścignionym dla większości satyryków i kabaretów. Oby był w stanie robić to jak najdłużej.
Niesamowita uczta dla ducha... Klasa i urok nieziemski. Cudowne spotkanie :)
Perfekcyjny występ ! Sto lat dla Pana Andrzeja !
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane

Legnica inne wydarzenia