spektakl

Festiwal Persona: Kobieta Kalendarz -spektakl Fundacji Sztuka Ciała

spektakl

Festiwal Persona: Kobieta Kalendarz -spektakl Fundacji Sztuka Ciała

Festiwal Persona: Kobieta Kalendarz  -spektakl Fundacji Sztuka Ciała - Bilety na spektakl teatralny

Kobieta Kalendarz

Występują: Agata Brzozowska, Ewelina Grzechnik, Hanna Jurczak, Katarzyna Markowska, Joanna Płóciennik, Katarzyna Wróbel.
Muzyka na żywo: Sambor Dudziński.
Opieka artystyczna: Ewelina Ciszewska.
Produkcja: Fundacja Sztuka Ciała

Projekt performatywno-teatralny dotykający tematu kobiecości z muzyką na żywo Sambora Dudzińskiego. Przez prezentację kilku postaci kobiecych w działaniu, autorki chcą skonfrontować siebie i widza z pewnymi pojęciami/kluczami, które dotyczą kobiety i kobiecości, m.in.: kobieta vs kanon piękna, świętość, seksualność, doświadczenie, natura, relacje z mężczyzną, problemy emocjonalne. Instalacja, będąca rodzajem kobiecego manifestu, w formie przypomina galerię żywych eksponatów. Każda z kobiet w symboliczny sposób „opowiada” swój własny kawałek świata, swoją codzienność wraz z towarzyszącymi jej rytuałami.

Zainspirowane sztukami plastycznymi (Marina Abramović, Tim Walker), teatrem pantomimy i ruchu, twórczynie przedstawiają projekt osobisty i przez to uniwersalny. Po zakończeniu działań, pozostawione przez aktorki stanowiska stają się pretekstem dla widzów do własnych, spontanicznych działań. Pretekstem do próby odnalezienia się w wykreowanych (być może nie tylko przez scenę) światach…

Dostępność: pętla indukcyjna

Bilety: Obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania online lub w Punkcie Informacyjnym Mazowieckiego Instytutu Kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Festiwal Persona: Kobieta Kalendarz -spektakl Fundacji Sztuka Ciała

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl