kabaret

Formacja Chatelet, Babeczki z Rodzynkiem, Tomasz Jachimek

kabaret

Formacja Chatelet, Babeczki z Rodzynkiem, Tomasz Jachimek

Formacja Chatelet, Babeczki z Rodzynkiem, Tomasz Jachimek - Bilety na kabaret

Formacja Chatelet, nazywana czasem: Teatrem / Kabaretem Form Niebywałych. Grupa powstała późną jesienią 1996 roku z inicjatywy Krzysztofa Niedźwiedzkiego i przy udziale Adama Grzanki, Adama Małczyka i Pawła Rybaka. Kilka tygodni po powołaniu Formacji Chatelet do życia, w piwnicznej izbie kawiarni JAGIELLOŃSKA rozpoczęły się próby spektaklu, którego premiera odbyła się 16 lutego 1997 roku, a nosił on tytuł "Program Jedenasty". 84 dni później Formacja Chatelet zdobyła Grand Prix festiwalu PaKA... Tak oficjalnie wszystko się zaczęło. Jak było naprawdę wiedzą tylko nieliczni i niechaj pozostanie to ich tajemnicą.

Kabaret Babeczki z Rodzynkiem Wiadomo, jak się baba uprze, to nie ma mocnych, a co dopiero, jak uprą się cztery! Pewnego listopadowego wieczora, uknuły podstępny plan, zebrały stare teksty wystawiane na różnych imprezach kabaretowych klubu "Gęba" i stworzyły z nich półgodzinny program niezbędny, by zakwalifikować się na "Pakę". Drogą esemesową wciągnęły w swój niecny plan niczego nie podejrzewającego faceta. Okazało się, że potrzebują kogoś brzydkiego, w zestawieniu z kim wydawać się będą jeszcze piękniejsze. Chodziło też o noszenie bagaży i rekwizytów - do tego właśnie sprowadza się jego udział w grupie. Nazwany został Rodzynem, tylko nie wiadomo, czy dlatego, że jest słodki, czy dlatego, że wysuszony.

Tomasz Jachimek - tekściarz, aktor, satyryk, konferansjer. Poza niecodzienną fizjonamią, oraz jedyną w swoim rodzaju dykcją Tomasza Jachimka cechuje niespotykany dystans do siebie, oraz kapitalne teksty. Na scenie charyzmatyczny, wnikliwy obserwator bawiący do łez. Obecnie występuje z programem "Wychodzi brzydki facet i gada".

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Formacja Chatelet, Babeczki z Rodzynkiem, Tomasz Jachimek

Brak recenzji

Polecane z kategorii kabaret