kabaret Ireneusz Krosny

Ireneusz Krosny: "Mowa ciała"

kabaret Ireneusz Krosny

Ireneusz Krosny: "Mowa ciała"

Ireneusz Krosny: "Mowa ciała" - Bilety na kabaret

MOWA CIAŁA to najnowsza i zdecydowanie najbardziej oryginalna premiera w dorobku Ireneusza Krosnego. Po raz pierwszy program składa się z dwóch zupełnie odmiennych części. Oprócz, jak zwykle gwarantowanej zabawy za sprawą zupełnie nowych scenek pantomimicznych, mamy również okazję poznać różne tajniki mima - jak to się dzieje, że ktoś chodzi w miejscu, dlaczego widzimy przedmioty, których tak naprawdę nie ma, itd. Poza tym możemy się sporo wiedzieć o tym, co mówią nasze własne ciała w codziennym życiu (a nawet jak pozytywnie wpłynąć przez ciało na własne samopoczucie).

Jest jednym z trzech artystów z Polski, który otrzymał w swoim czasie prestiżową nagrodę krytyki w Chicago - The critic's Choice. To nagroda dla teatrów. bo Krosny jest teatrem a na dodatek jego sztuka jest zrozumiała dla każdej publiczności, bez względu na wiek, zainteresowania, język a nawet kulturę i to bez tłumacza. Mim, który stworzył swoją własną oryginalną technikę pantomimy, w której aktor nie gra w sposób symboliczny, ale bezpośredni przez co staje się bliższy widzowi, któremu łatwiej podążać za treścią spektaklu. Krosny nie gra na toku (ruch u niego nie nie rozpoczyna się z przepony) przez co jego sposób poruszania się na scenie staje się bardziej naturalny a jednocześnie bardziej komediowy. Oto mamy, kolejny całkowicie nowy - autorski spektakl Ireneusza Krosnego złożony z zupełnie nowych etiud pantomimicznych. Etiudy te w sposób ironiczny lub humorystyczny ujmują sceny "z życia wzięte".

Ireneusz Krosny tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność ? własne oryginalne poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował oryginalną technikę poruszania się mima w grze komediowej. Jego technika jest przeźroczysta jak dykcja u aktora - czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości pracy mima na scenie. Krosny nie stosuje makijażu, w szczególności nie stosuje pobielania twarzy. Występuje zawsze w czarnym, neutralnym kostiumie. Chicago Reader uzasadniając przyznanie wyróżnienia właśnie Ireneuszowi Krosny napisał: "Świeży, śmieszny, nie można mu się oprzeć."

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Ireneusz Krosny: "Mowa ciała"

Wspaniała zabawa, błyskotliwy dowcip! Przeżycie, które pozostaje już na zawsze w sercu. Moja Dusza znów nakarmiona...Cieszę się, że w końcu artyści mogą występować i ludzie mogą uczestniczyć w doświadczaniu Piękna sztuki. Kocham Pana Ireneusza!
Wyśmienita zabawa. Miło spędzony czas. Naprawdę warto zobaczyć występ Pana Ireneusza, który prezentuje światowej klasy poziom. Pełen profesjonalizm. Dziękuję Panu za występ.
Małgorzata 08.10.2020 08:34
dostaliśmy z mężem prezent od naszego syna na "dzieciątko". trochę się obawiałam czy występ jednego aktora nie będzie monotonny .głupio sobie pomyślałam! bawiliśmy się świetnie! śmiałam się do łez .dawno nie byliśmy tak zrelaksowani. głębokie ukłony dla Pana Krosnego 1
Mini-wykład pana Krosnego - wspaniała sprawa. To opinia wielu osób z mojego otoczenia.
Wspaniały i niezapomniany występ!
Pierwsza część była spektaklem wspaniałym . Mistrz jak zwykle pokazał swój kunszt, wyobraźnię i techniczną doskonałość. Natomiast po przerwie ze zdumieniem zorientowałem się , że jestem na szkoleniu branżowym ( m.in dla akwizytorów ) z techniki komunikacji werbalnej i pozawerbalnej. Jeszcze trochę i np. na koncercie operowym będą opowiadać ciekawostki dotyczące emisji głosu i ruchu scenicznego. Dlaczego nikt nie uprzedził , że część występu nie ma nic wspólnego z tym co robi mim.Mistrz wspominał o unikaniu dysonansu a sam wprowadził gigantyczny miedzy tym czego można było się spodziewać a tym co zobaczyłem. Następnym razem nie wybiorę się na spektakl I.Krosnego jeżeli na plakacie nie będzie wyraźnie napisane : NIE ROBIĘ SZKOLEŃ.
Bawiliśmy się bardzo dobrze. Szczególnie dwa skecze przypadły nam do gustu: Historia tańca oraz W filharmonii. A pogadanka Pana Ireneusza na temat mowy ciala, zaprezentowana w drugiej części programu była także ciekawa. Myślę, że występ godny polecenia.
Super 👌!!! Polecam serdecznie
Bardzo fajny występ pana Ireneusza, w którym nie tylko bawi krótkimi scenkami pantomimicznymi, dysponując niezwykłym opanowaniem swojej mimiki twarzy, jak i ciała, ale również prowadzi krótki wykład (tak, mówi!!) na temat mowy ciała. Polecam!!
Artysta daje z siebie wszystko, bardzo się stara. Najlepsza była "Ewolucja tańca". Może nie każdy docenia tego rodzaju występy, jak dla nas było super. Dużo humoru, fajna była też II część występu, w którym Ireneusz Krosny używał głosu - było przezabawnie. Miło byłoby go jeszcze zobaczyć w najbliższym czasie w Tarnowskich Górach, Zabrzu lub w Gliwicach.
bardzo miłe niedzielne popołudnie - część I typowo do rozweselenia, II jak najbardziej do praktycznego wykorzystania w kontaktach międzyludzkich:)
Fajnie spędzony wieczór!
Super występ wspaniała atmosfera kontakt z publicznością
Bawiłam się wyśmienicie choć większość prezentowanych skeczy doskonale znam. Ogromnym zaskoczeniem na plus była 2 część spektaklu! Nie zdradzę więcej ale WARTO!
Rewelacja!!! Można oglądać i słuchać bez końca! Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu! Czas upłynął zdecydowanie za szybko w tak sympatycznym towarzystwie Pana Ireneusza!!! Pozdrawiamy
Super super super nic doda? nic uj?? du?o ?miechu i rozwa?a? dzi?ki za wyst?p ?
Świetnie spędzony czas, buzia boli od śmiechu:-)))
Robi wrażenie! Niezwykłe. Bardzo dobrze spędzone 2 godziny. To trzeba samemu zobaczyć!
Jestem zachwycona, popłakałam się ze śmiechu,polecam z całego serca.
Występ ok, mile spędziliśmy czas
Było fantastycznie!
Występ bardzo dobry. Nic do zarzucenia.
Fantastyczny występ!
Rewelacja! Płakaliśmy ze śmiechu. Ciekawe zakończenie.
Mega Wielka Masa Śmiechu:) a po przerwie w spektaklu...pierwszy raz w życiu usłyszeliśmy głos Mima. Tak naprawdę Irka Krosnego:) Polecam!!! Pielucha obowiązkowa - uwierzcie na słowo:)
Więcej takich profesjonalnych osobowości na naszej scenie.
Wieczór był bardzo udany. Bawiliśmy się super!!!! Polecamy wszystkim :)
Ireneusz Krosny jest świetnym artystą. Spędziliśmy wspaniały wieczór. Polecam!
Wspaniały występ, ubawiliśmy się z rodziną do łez - śmiechu co niemiara, dzieci (i to w każdym wieku) naprawdę się wciągają. Dodatkowo w drugiej części Pan Ireneusz serwuje sporo ciekawostek na temat mowy ciała, okraszonych porządną dawką humoru. No i można było na zakończenie faktycznie porozmawiać z mimem :)
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii kabaret