koncert

Koncert zespołu Stonehenge

koncert

Koncert zespołu Stonehenge

Koncert zespołu Stonehenge - Bilety na koncert

*Zespół STONEHENGE

Zespół gra muzykę irlandzką i szkocką. Zdobył już uznanie branży muzycznej oraz przychylność publiczności, która nigdy jeszcze nie zawiodła i zawsze wiernie towarzyszy, sprawiając, że to, co artyści robią ma sens.

Niesamowita atmosfera z celtycką nutą w tle, sprawi, że uczestnicy poczują niezwykłą aurę i ładunek energetyczny, jakie niesie ze sobą coraz bardziej w Polsce popularna muzyka irlandzka.

**To może być niepowtarzalna okazja, by spotkać na żywo „facetów w spódnicach”, gdyż jako jedyny tego typu zespół w Polsce gra w szkockich strojach narodowych – kiltach.***

*Skład zespołu:

Kamil Krzanowski / skrzypce
W zespole Stonehenge od samego początku, czyli od 1996 r. Gra Kamila to zabawa muzyką, swobodny flirt z dźwiękami. Dźwięk jego skrzypiec budzi wśród publiczności wiele emocji. Są wśród nich zarówno radość, zaciekawienie, podniecenie jak i zamyślenie, nostalgia, tęsknota za czymś nieuchwytnym. Bywa, że pojawiają się łzy..

Janusz Jurczak / akordeon, szkockie dudy
Jeden z założycieli zespołu. Gra przede wszystkim na akordeonie, którym maluje różne dźwięki wprawiając słuchaczy w radosny a czasem nostalgiczny nastrój. Natomiast dudy szkockie to instrument o niepowtarzalnej barwie dźwięku łączący niezwykły smak tradycji z nowoczesnym brzmieniem zespołu, na stałe wpisał się w koncertowy krajobraz Stonehenge. Zadziwia publiczność koncertów zarówno swym brzmieniem jak i oryginalnym wyglądem.

Wojciech Gąsior / gitara basowa
Gitara basowa w jego rękach sprawia, iż muzyka nabiera charakterystycznego, pulsującego rytmu. Rytm ten działa na podświadomość słuchaczy każąc im kołysać się, klaskać, przytupywać a wreszcie ruszyć do wielkiej, szalonej, spontanicznej, wspólnej zabawy - publiczność z zespołem, zespół z publicznością. Niektórzy mówią, że gitara basowa to tętno zespołu, inni że jego serce. Bez jednego i drugiego istnieć niepodobna...

Arkadiusz „Kosmos” Wąsik / śpiew, gitary
Jest jednym z założycieli Stonehenge. Wciąż pozostaje wierny gitarze akustycznej a gra na niej z zacięciem rodowitego Irlandczyka. Z podobnie irlandzkim wyczuciem śpiewa piosenki przy których nogi same rwą się do tańca. Dzięki sztuce rozmowy z publicznością potrafi z łatwością skłonić ją do wspólnej zabawy lub wprowadzić nastrój powagi i zamyślenia. I nie ma znaczenia czy prowadzi koncert kameralny dla grona miłośników gatunku czy masową imprezę dla kilkunastu tysięcy słuchaczy.

Szymon Kieloch / perkusja
Do 2001 roku zespołowi Stonehenge wydawało się że jako perkusja wystarczy bodhran i rytmiczne klaskanie zachwyconej publiczności - dopiero pojawienie się perkusji dowiodło jak bardzo przydatne są muzyce te wszystkie przeszkadzajki, bębny talerze, jak pięknie podkreśla różne muzyczne klimaty i jak wiele dynamiki można dodać każdemu utworowi, jak pięknie można podkreślić naturalne pulsowanie muzyki budząc z uśpienia głęboko ukryte w duszach słuchaczy pokłady energii.

Paweł Lemański / klawisze
Jego doskonała gra wzbogaciła zespół o wiele nowych, niepowtarzalnych brzmień a gruntowne wykształcenie muzyczne, wyobraźnia i pomysłowość nadają jego grze polot i niezwykły feeling o czym można przekonać się podczas koncertów.*

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert zespołu Stonehenge

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert