kabaret
Zenon Laskowik

kabaret

Zenon Laskowik

Zenon Laskowik - Bilety na kabaret

Zenon Laskowik - Kłodawa | Kupuj Bilety Online

Zenon Laskowik - polski satyryk, aktor, artysta kabaretowy, listonosz, twórca słynnego w okresie PRL kabaretu „Tey” w Poznaniu. Od 2005 jest dyrektorem artystycznym Platformy Artystycznej O.B.O.R.A.

W trakcie studiów stworzył kabaret „Klops”, był również kierownikiem radiowęzła. W 1970 razem z Krzysztofem Jaślarem założył kabaret „Tey”. Przez wiele lat występował w duecie najpierw z Januszem Rewińskim, a następnie Bohdanem Smoleniem. Na Festiwalu w Opolu w 1980 wraz z kabaretem przedstawił minispektakl „S tyłu sklepu” (z zamierzonym błędem ortograficznym w tytule), który stał się symbolem kabaretu „Tey”. Na początku lat 90. wycofał się z życia estradowego i został listonoszem w Poznaniu.

18 listopada 2003 powrócił na estradę. W tym dniu odbyła się premiera pierwszego spektaklu kabaretowego przygotowanego przez Platformę Artystyczną O.B.O.R.A. pt. „Niespodziewane powroty, czyli twórzmy klimacik”. Powrót Laskowika na scenę kabaretową spotkał się z dobrym przyjęciem publiczności. Drugi program przygotowany na scenie Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. nosił tytuł „O'Pyra za 3 grosze plus VAT”.

Użyczył również swojego głosu jednemu z bohaterów filmu animowanego „Mój brat niedźwiedź” (2003) – w polskiej wersji językowej (łoś Tuke).

Do czerwca 2010 występował na scenie odnowionego kino-teatru Apollo, gdzie w Kabareciarni Laskowika prezentował program Co się dzieje, co się dzieje... 3 lipca 2009 wystąpił na XI Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie, gdzie zaprezentował trzy skecze, w tym typowy dla niego monolog przez telefon.

Po doskonałym przyjęciu wspólnego koncertu „Filharmonii Dowcipu” Waldemara Malickiego i „Kabareciarni” Zenona Laskowika obaj artyści postanowili zorganizować cykl koncertów dla TVP, gdzie znalazły się zarówno tradycyjne skecze „Filharmonii Dowcipu” jak i najnowsze skecze Zenona Laskowika i Jacka Fedorowicza. Kontynuacją tego cyklu była trasa koncertowa Laskowika i Fedorowicza zrealizowana z nowym programem w 2009.

Od listopada 2013 występuje na scenie Teatru Polskiego w Poznaniu raz w miesiącu prezentuje swój program „W blasku jubileuszu”. 28 września 2015 r. w poznańskim Teatrze Muzycznym odbyła się premiera programu „Będą zmiany...”. Występuje również na scenach w Polsce i za granicą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

lASKOWIK JEST PONADCZASOWY .I CHOCIAŻ NIEKTÓRE DOWCIPY SIĘ POWTARZAJĄ TO DLA NIEGO TYLKO IDZIEMY DO TEATRU. KULTURALNY, AKTUALNY .
Ciekawe, zabawne, ale dla mnie zdecydowanie zbyt bezpośrednie. Dawny mistrz aluzji obecnie prosto w twarz uderza brakiem sympatii do rządzących. Niestety zbyt często sprowadza się to do żartów które brzmią jak pisane na siłę. Co nie zmienia faktu że wieczór uważam za przyjemnie spędzony :)
Thorir 09.10.2019 20:25
Wspaniały spektakl. Pan Laskowik i pan Fedorowicz to klasa jedyna w swoim rodzaju. Celne teksty, duża kultura wykonania. Szkoda że nie można ich obejrzeć np w telewizji . Może dałyby niektórym Rodakom do myślenia. Czasami śmiech był hm przez łzy-a teksty oprócz szczerego śmiechu zmuszają do refleksji. Tak trzymać,!
Aleksandra 09.10.2019 09:47
SUPER 111 Zenek we wspaniałej formie.! Jak za dawnych lat. Ilością wspaniałych puent i gagów można by obdzielić kilka spektakli.
Pan Zenon w świetnej formie, z resztą tak samo jak Pan Jacek Fedorowicz i Pan Grzegorz Tomczak. Mnie się bardzo podobało choć dla niektórych widzów przekaz polityczny mógł być zbyt nachalny, ale w końcu jesteśmy w Poznaniu. :-) Polecam wyśmienity i inteligentny humor!
bawiłam się świetnie
Wysoki poziom artystyczny, nie tylko Zenona ale wszystkich kabarecistów. Żarty dosyć ostre miejscami, ale w granicy smaku.
Grzegorz 08.10.2019 12:13
Rewelacja!!!
Rewelacja. 2 godziny śmiechu, chwilami zadumy i refleksji.
Elżbieta 08.10.2019 09:48
Uroczy, na wysokim poziomie aktorskim występ kabaretowy. Oklaskom i zdrowemu śmiechowi nie było końca.Tematyka aktualna.Z.Laskowik wciąż mistrz tego gatunku.Wielkie brawa!
Zenon Laskowik z ekipą to jest marka sama w sobie. Dwie godziny śmiechu, oberwany żołądek z śmiechu, głębokie przesłania. Jak zwykle celne riposty trafiające w sam środek celu. Polecam, to trzeba zobaczyć a raczej przeżyć!
Super przedstawienie, pan Zenon w formie, sala śmiała się przez pełne 2h. Zero nudy. Gorąco polecam
Krzysztof 08.10.2019 08:42
Wspaniały występ! Laskowik to klasa sama w sobie. Szkoda tylko, że duet Laskowik- Smoleń nie jest możliwy!
Ubawiliśmy się z mężem jak za dawnych lat, mimo upływu lat Panowie wykazali się znakomitą formą (zwłaszcza intelektualną). Dziękujemy za świetny wieczór!
Jagna2006 24.09.2019 15:23
Dobrze spędzone popołudnie. Laskowik jak zwykle w formie.
Cieszę się, że mogliśmy z Żoną wspomnieć dawne czasy. Starzy kabareciarze są już wiekowi, ale wciąż w formie, a repertuar mają przebogaty. Najmniej zestarzał się Zenek, Olek zaś nadal świetnie śpiewa. Krzysztofowi pozostała zdolność do poważnej refleksji i umiejętność kontrolowania przebiegu spektaklu. Piszę o nich po imieniu, bo parokrotnie byliśmy razem w Rowach nad morzem. Szkoda, że "stara gwardia" wystąpiła tylko w połowie koncertu; druga część była znacznie słabsza.
Paweł 1948 22.09.2019 22:26
Bardzo się cieszę, że Pan Zenon jest w tak dobrej formie! Dziękuję Mu i Jego Zespołowi za chwilę dobrej zabawy. Szkoda tylko, że tą chwilę wykorzystali złodzieje, włamali się do mojego domu i podzielili się, bez mojej zgody, moją własnością.
Genialny występ nie zawiodłem się na widowisku :-) Oby Zdrowie dopisało do następnej okrągłe rocznicy. Pozdrawiam
Znakomity spektakl w 2 częściach: wspomnieniowa i współczesna. Łezka w oku w części pierwszej i szczękościsk zarazem, bo wszystko w 100% aktualne! Po ponad czterech dekadach! Publiczność, w większości znająca skecze, wiersze i piosenki z autopsji, reagowała żywiołowo. Część współczesna też bardzo dobra, przy tym sprowadzająca na ziemię trafnością ocen. Zenek w doskonałej formie. Czekamy na kolejne spektakle, a ten - po dopracowaniu - powinien ruszyć w Polskę. Sukces gwarantowany.
Super. Zenek Laskowik w życiowej formie (każdej)!!!
Znakomity wieczór !
Jak zwykle pan Zenon w znakomitej formie. To najlepszy kabaret w Polsce. Miło było zobaczyć poprzednią ekipę. Pozdrawiam serdecznie.
Wzruszenie Znakomici Wszyscy z Drogim Zenkiem na czele! Dziękuje 🌹
Malgorzata Schejbal 21.09.2019 09:05
To był wspaniały wieczór! Zenek Laskowik nic nie stracił ze swej świetności!
Występ był rewelacyjny. Zresztą jak zawsze. Dawno się tak dobrze nie bawiliśmy.
super, udany prezent na dzień ojca
Super zabawa. Pan Zenek jest najlepszy.
KATARZYNA 24.06.2019 14:12
Jesienią wybiorę się ponownie. Klasa.
Laskowik ciągle na fali, na bieżąco po swojemu komentuje rzeczywistość... Sala była pełna. Polecam
Rewelacyjny wieczór kabaretowy - humor do łez. Pan Laskowik the best ❤️ Dziękujemy życzymy zdrowia i ogromu pozytywnej energii, której można tylko pozazdrościć
WIĘCEJ
ZWIŃ

PROMOCJA DNIA

-25%

Bydgoszcz
24.11.2019 18:30

bilety od 60,00 zł

KUP BILET

Polecane

Kłodawa inne wydarzenia