kabaret
Zenon Laskowik

kabaret

Zenon Laskowik

Zenon Laskowik - Bilety na kabaret

Zenon Laskowik - Tarnowskie Góry | Kupuj Bilety Online

Zenon Laskowik - polski satyryk, aktor, artysta kabaretowy, listonosz, twórca słynnego w okresie PRL kabaretu „Tey” w Poznaniu. Od 2005 jest dyrektorem artystycznym Platformy Artystycznej O.B.O.R.A.

W trakcie studiów stworzył kabaret „Klops”, był również kierownikiem radiowęzła. W 1970 razem z Krzysztofem Jaślarem założył kabaret „Tey”. Przez wiele lat występował w duecie najpierw z Januszem Rewińskim, a następnie Bohdanem Smoleniem. Na Festiwalu w Opolu w 1980 wraz z kabaretem przedstawił minispektakl „S tyłu sklepu” (z zamierzonym błędem ortograficznym w tytule), który stał się symbolem kabaretu „Tey”. Na początku lat 90. wycofał się z życia estradowego i został listonoszem w Poznaniu.

18 listopada 2003 powrócił na estradę. W tym dniu odbyła się premiera pierwszego spektaklu kabaretowego przygotowanego przez Platformę Artystyczną O.B.O.R.A. pt. „Niespodziewane powroty, czyli twórzmy klimacik”. Powrót Laskowika na scenę kabaretową spotkał się z dobrym przyjęciem publiczności. Drugi program przygotowany na scenie Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. nosił tytuł „O'Pyra za 3 grosze plus VAT”.

Użyczył również swojego głosu jednemu z bohaterów filmu animowanego „Mój brat niedźwiedź” (2003) – w polskiej wersji językowej (łoś Tuke).

Do czerwca 2010 występował na scenie odnowionego kino-teatru Apollo, gdzie w Kabareciarni Laskowika prezentował program Co się dzieje, co się dzieje... 3 lipca 2009 wystąpił na XI Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie, gdzie zaprezentował trzy skecze, w tym typowy dla niego monolog przez telefon.

Po doskonałym przyjęciu wspólnego koncertu „Filharmonii Dowcipu” Waldemara Malickiego i „Kabareciarni” Zenona Laskowika obaj artyści postanowili zorganizować cykl koncertów dla TVP, gdzie znalazły się zarówno tradycyjne skecze „Filharmonii Dowcipu” jak i najnowsze skecze Zenona Laskowika i Jacka Fedorowicza. Kontynuacją tego cyklu była trasa koncertowa Laskowika i Fedorowicza zrealizowana z nowym programem w 2009.

Od listopada 2013 występuje na scenie Teatru Polskiego w Poznaniu raz w miesiącu prezentuje swój program „W blasku jubileuszu”. 28 września 2015 r. w poznańskim Teatrze Muzycznym odbyła się premiera programu „Będą zmiany...”. Występuje również na scenach w Polsce i za granicą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Tarnowskie Góry

Brak wydarzeń w: Tarnowskie Góry

Recenzje

Genialny występ nie zawiodłem się na widowisku :-) Oby Zdrowie dopisało do następnej okrągłe rocznicy. Pozdrawiam
Znakomity spektakl w 2 częściach: wspomnieniowa i współczesna. Łezka w oku w części pierwszej i szczękościsk zarazem, bo wszystko w 100% aktualne! Po ponad czterech dekadach! Publiczność, w większości znająca skecze, wiersze i piosenki z autopsji, reagowała żywiołowo. Część współczesna też bardzo dobra, przy tym sprowadzająca na ziemię trafnością ocen. Zenek w doskonałej formie. Czekamy na kolejne spektakle, a ten - po dopracowaniu - powinien ruszyć w Polskę. Sukces gwarantowany.
Super. Zenek Laskowik w życiowej formie (każdej)!!!
Znakomity wieczór !
Jak zwykle pan Zenon w znakomitej formie. To najlepszy kabaret w Polsce. Miło było zobaczyć poprzednią ekipę. Pozdrawiam serdecznie.
Wzruszenie Znakomici Wszyscy z Drogim Zenkiem na czele! Dziękuje 🌹
Malgorzata Schejbal 21.09.2019 09:05
To był wspaniały wieczór! Zenek Laskowik nic nie stracił ze swej świetności!
Występ był rewelacyjny. Zresztą jak zawsze. Dawno się tak dobrze nie bawiliśmy.
super, udany prezent na dzień ojca
Super zabawa. Pan Zenek jest najlepszy.
KATARZYNA 24.06.2019 14:12
Jesienią wybiorę się ponownie. Klasa.
Laskowik ciągle na fali, na bieżąco po swojemu komentuje rzeczywistość... Sala była pełna. Polecam
Rewelacyjny wieczór kabaretowy - humor do łez. Pan Laskowik the best ❤️ Dziękujemy życzymy zdrowia i ogromu pozytywnej energii, której można tylko pozazdrościć
Klasa sama w sobie. Każde słowo coś znaczy, wszytko ma przesłanie i głębszy sens.
taka podróż sentymentalna - Laskowik zawsze w formie ,wielki szacunek dla Pana Federowicza- warto się wybrać aby poczuc się znowu młodym !
MAGDALENA 23.05.2019 04:11
Chciałbym mieć tyle wigoru i mądrości w ich wieku – super. Polecam dla wszystkich.
Pan Laskowik, jak zwykle na najwyższym poziomie :) Po raz kolejny nie zawiedliśmy się. I tak jak to u Pana Laskowika bywa : jest wesoło z momentami zadumy. Jest to kabaret dla widza inteligentnego i myślącego. Dlatego nam odpowiada. Bardzo silne punkty to : p.Laskowik i p.Fedorowicz. Na dobrym poziomie (przynajmniej w tym występie) p.Tomczak. Natomiast zawiedzeni byliśmy p.Biedrzyńska (mimo całej sympatii jaką dla niej mamy). Piosenki, które "śpiewała" odbiegały od tematu występu i wykonane były w zasadzie krzycząc niż śpiewając. Dziwię się bo to dobra aktorka komediowa ale tu się nie sprawdziła. Scenki mówione też słabo. Natomiast druga p.Adrianna (Biernacka) musi się rozhulać z występami kabaretowymi. Brakuje jej lekkości jaką mają starsi wytrawni koledzy. Ale Oni to Klasa Premium ;) Podsumowując, daliśmy za całość 5* :)
Pelagia 11.05.2019 11:32
Bardzo dobry występ, wreszcie kabaret na poziomie. Teksty poruszają aktualne tematy. Super. Brawo.
Bardzo dobry spektakl, oby więcej takich kabaretów.
LMAO!
Marcin 06.05.2019 12:42
Jak zwykle wspaniały, byłam już trzeci raz i stale mnie zachwyca.Występ Pana Laskowika jest dla mnie lekiem na całe zło.
Prezent dla Rodziców - byli zachwyceni występem!
Poznaniak 06.05.2019 09:28
Bardzo nam się podobało !!
Krystyna 06.05.2019 09:06
Jak zawsze świetny i niepowtarzalny. Szczerze polecam :)
Kasiunia 06.05.2019 09:00
Pan Laskowik i pozostała obsada aktorska jak zwykle w formie. Bilet drogi, ale warto było.
Wychowałem się "Z tyłu sklepu" "Będą zmiany" rozczarowały mnie. Znakomita większość to wysiline żarty na temat PIS i jej polityków. Zupełnie nie tego spodziewałem się po p.Zenonie, którego uwielbiam od lat. Na pewno stać go na więcej. Nie jestem PISiorem, te żarty po prostu były nienajlepsze.
Yossarian 20.03.2019 14:13
Po raz pierwszy miałam przyjemność oglądać Pana Zenka w 1967 r. w Poznańskim Zamku był skromnym studentem z gitarą. Jako współtwórca kabaretu Tey wysoko postawił poprzeczkę i tylko bardzo nielicznym udaje się leswie zbliżyć do poziomu mistrza. Stara dobra szkoła. Mimo upływu lat nadal jest w doskonałej formie. Wraz ze świetnie dobranym zespołem stworzyli niezapomniany, inteligentny spektakl kabaretowy. Dawno się tak dobrze nie bawiłam. Poznaniacy kochają poczucie humoru Zenka i już!!!
Jak zawsze nie zawodny Laskowik. Od samego początku dobre skecze, cały czas było dużo do śmiechu. Wszystkie teksty bardzo aktualne,śmieszne,jak za dawnych dobrych czasów, kiedy wyśmiewał ze Smoleniem czasy PRL.Obecne teksty też są mocne! Biedrzyńska fantastyczny głos.
Cudowny wieczór, jestem pełna uznania, że są jeszcze tacy wspaniali ludzie ,którzy patrzą realnie na tę polską rzeczywistość. Czapki x głów Panowie i Panie.
.BRAWO ZENON I JEGO ZESPOL BRAWO. MEGA WYSTEP.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane

Tarnowskie góry inne wydarzenia