
od 26.09.2025
29. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
OPIS
Kup Bilety29. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
11.04.2025 (piątek), godz. 18:00
Sala koncertowa R.O.K.
Wykonawcy:
Orava Quartet – kwartet smyczkowy:
Daniel Kowalik – skrzypce,
David Dalseno – skrzypce,
Thomas Chawner – altówka,
Karol Kowalik – wiolonczela
Łukasz Krupiński – fortepian
W programie: S. Czarnecki II Kwartet smyczkowy „Spiski” op. 33; L. van Beethoven Kwartet smyczkowy F-dur op. 18 nr 1; K. Penderecki III Kwartet smyczkowy „Kartki z nienapisanego dziennika”; R. Schumann Kwintet fortepianowy Es-dur op. 44
Ceny biletów:
I strefa – bilet normalny 28 zł, bilet ulgowy 25 zł
II strefa – bilet normalny 24 zł, bilet ulgowy 20 zł
Koncert pod Honorowym Patronatem Ambasadora Australii w Polsce
Współorganizator:
Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena
Orava Quartet, w składzie: Daniel Kowalik, David Dalseno (skrzypce), Thomas Chawnera (altówka) i Karol Kowalik (wiolonczela), został okrzyknięty przez magazyn Limelight i The Australian „najbardziej ekscytującym młodym kwartetem w okolicy”, „klasą światową” i „prawdziwą okazją”. Zdobywając reputację i oddanych fanów za swoje pełne pasji i ekscytujące występy, Quartet wnosi swoje unikalne brzmienie i zapierającą dech w piersiach intensywność do klasyki kanonu kwartetu smyczkowego, sprawiając, że publiczność na nowo zakochuje się w tych utworach. Pierwszy australijski kwartet smyczkowy zaproszony do podpisania kontraktu z Universal Music, Orava występował w Ameryce Północnej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Azji, a także ściśle współpracował ze światowej sławy Takács Quartet w USA przez dwa lata, zdobywając główne nagrody w Asia Pacific Chamber Music Competition 2013 i występując w Sydney Opera House. Od powrotu do Australii kwartet zrobił imponujący i szybki wzrost zainteresowania w kraju, występując regularnie na wszystkich najważniejszych festiwalach muzyki klasycznej i artystycznej. Mają siedzibę w Brisbane i są również kwartetem-rezydentem Camerata – Queensland’s Chamber Orchestra.
Łukasz Krupiński – wybitny polski pianista mieszkający w Londynie, półfinalista XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W październiku 2021 wystąpił w Wigmore Hall w Londynie podczas Uroczystej Gali 50-lecia Chopin Society UK w obecności JKW księżniczki Alexandry, Królewskiej Patronki Stowarzyszenia Chopinowskiego w Londynie oraz Jego Królewskiej Wysokości Księcia Kentu Edwarda. Łukasz Krupiński jest Artystą Steinwaya i finalistą UK Piano Open, zdobywcą Grand Prix w San Marino. Studiował u prof. Alicji Palety-Bugaj i dr Konrada Skolarskiego UMFC w Warszawie, prof. Arie Vardiego w Hanowerze i prof. Dmitri Alexeeva w Royal College of Music w Londynie. Występował m.in. w Carnegie Hall/Stern Auditorium w Nowym Jorku, Cadogan Hall, St. Martin in the Fields, Royal Albert Hall w Londynie oraz w Filharmonii Narodowej w Warszawie z recitalem streamingowanym live do Lincoln Center w Nowym Jorku. Koncertował z Jerusalem Symphony Orchestra, Chicago Philharmonic, Buffalo Philharmonic, Orchestra of the America, Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Filharmonii Narodowej i Santander Orchestra, pod batutą takich dyrygentów jak: Robert Treviño, Lawrence Foster, Jerzy Maksymiuk, Daniel Raiskin, Alexander Walker. W kolejnym sezonie artystycznym zagra m.in. w Londynie z Royal Philharmonic Orchestra oraz w Holy Trinity Church w Stratford upon Avon miejscu pochówku Williama Szekspira. Jego debiutancki album solowy Espressione został nominowany do ICMA, zaś na jesieni tego roku pojawi się na rynku muzyczny jego nowa płyta (Chopin – Panufnik – Penderecki), tym razem w duecie z cenionym wiolonczelistą mieszkającym w Belgii – Kacprem Nowakiem. Łukasz Krupiński jest cenionym interpretatorem muzyki Beethovena, Chopina, Ravela i Skriabina, jego wykonanie Sonaty Appassionaty Ludwiga van Beethovena podczas Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Leeds, transmitowane przez Medici TV, świadczy o światowej dynamice rozwoju pianisty od czasu Konkursu Chopinowskiego w 2015 roku. Łukasz Krupiński jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena i Panią Prezes Elżbietę Penderecką.
CZYTAJ WIĘCEJ
CZYTAJ WIĘCEJ
Brak wydarzeń w: Radom
Brak wydarzeń w: Radom
29. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
Recenzje i opinie: 29. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
Radom, 11.04.2025
Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej
Radom, 11.04.2025
Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej
Radom, 11.04.2025
Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej
Radom, 11.04.2025
Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej