Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

43. Zamojskie Dni Muzyki - Symfonia "Włoska" Mendelssohna - Koncert symfoniczny

koncert

43. Zamojskie Dni Muzyki - Symfonia "Włoska" Mendelssohna - Koncert symfoniczny

43. Zamojskie Dni Muzyki - Symfonia "Włoska" Mendelssohna - Koncert symfoniczny - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

IV Symfonia A-dur „Włoska” Op. 90 Felixa Mendelssohna – Bartholdy stanowi żelazną pozycję w repertuarach koncertowych na całym świecie. Jest muzycznym wspomnieniem odbytej przez kompozytora podróży po Italii, która miała miejsce w 1830 roku. Utwór ten jest jednym z mistrzowskich dzieł w dorobku artystycznym Mendelssohna a swoją niesłabnącą popularność zawdzięcza niezwykle pogodnej melodyce, śpiewności motywów i tanecznemu charakterowi.

Dmytro Tawanec – pianista. Ukończył ukraińską Narodową Akademię Muzyki oraz studia podyplomowe w tej uczelni pod kierunkiem Wsiewołoda Worobiowa. Jest laureatem Narodowego Konkursu Pianistycznego, finalistą I i II Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego pamięci Władimira Horowitza. Wraz z Oleksandrą Zajcevą (Kyiv Piano Duo) zdobył nagrody na wielu konkursach międzynarodowych, m.in. na Konkursie Duetów Fortepianowych CMF (Paryż, 2002), XIX Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. F. Schuberta (Czechy, 2005), Międzynarodowym Konkursie „Piano Six Hands” (Marktoberdorf, Niemcy, 2006), konkursach w Kownie (2006) i francuskim Valbergu (2009). Brał udział w Festiwalu Wiosennym w Budapeszcie, Festiwalu Virtuoso (Lwów), Kijowskim Festiwalu Muzycznym, Muzycznych Premierach Sezonu w Kijowie, festiwalu „Bieszczady bez granic” w Sanoku, Letnim Festiwalu w Kopenhadze, Schubertiade (Roskilde, Dania), festiwalu „Dwa dni i dwie noce” (Odessa), I Festiwalu Muzyki Nowoczesnej w Erewaniu, Dniach Kultury Ukraińskiej w Berlinie, Dniach Kultury Kijowa w Moskwie i wielu innych. Od roku 1999 współpracuje z Narodowym Zespołem Solistów Camerata Kijowska. Dmytro Tawanec jest jednym z organizatorów i dyrektorów artystycznych Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Sesje muzyki kameralnej” w Kijowie.

Roman Rewakowicz – dyrygent. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie, gdzie studiował teorię muzyki, a także kompozycję pod kierunkiem Mariana Borkowskiego oraz dyrygenturę w klasie Bogusława Madeya. Występował z orkiestrami symfonicznymi Białorusi, Serbii, Słowacji oraz orkiestrami symfonicznymi filharmonii w Polsce i Ukrainie, wśród nich z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Ukrainy w Kijowie, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii we Lwowie, Narodowym Zespołem Solistów „Kijowska Kamerata”.

REPERTUAR
Bohdana Frolak – „Dyptyk” na orkiestrę smyczkową:
cz.1 „Żegnaj świecie…”,
cz. 2 „Światło ciche”
Oleksandr Kozarenko – „Sinfonia Estravaganza” na orkiestrę kameralną
Oleksandr Kozarenko – „Concerto Rutheno” na fortepian i orkiestrę kameralną
Walentyn Sylwestrow – „3 Serenady” na fortepian i orkiestrę smyczkową
Felix Mendelssohn – Bartholdy – IV Symfonia A – dur „Włoska” Op.

WYKONAWCY
Dmytro Tawanec
Roman Rewakowicz
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

Sala Orkiestry, ul. Partyzantów 2

Sprzedaż biletów w kasie Orkiestry (ul. Partyzantów 2) do piątku w godz. 7.30 – 14.30.
Sprzedaż online: biletyna.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: 43. Zamojskie Dni Muzyki - Symfonia "Włoska" Mendelssohna - Koncert symfoniczny


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert