Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

9 Letnia Akademia Jazzu

koncert

9 Letnia Akademia Jazzu

9 Letnia Akademia Jazzu - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Wolność, bunt, energia. Z tym kojarzy nam się jazz. Od drugiej połowy XX wieku daje i grającym, i słuchającym poczucie wolności, sprawia – tak kilka dekad temu, jak dziś – że buntują się przed bylejakością i uciskiem (nawet jeśli niedosłownym), napełnia energią, która prowokuje do działania i infekuje – w coraz większym stopniu, co udowadnia rosnąca frekwencja na naszym festiwalu. Dziewiąta edycja Letniej Akademii Jazzu ma szansę udowodnić, że muzyka jazzowa jest fundamentem, na którym Polacy wybudowali wyjątkowość swojej kultury narodowej. Polscy jazzmani wyróżniali się na arenie międzynarodowej indywidualnością, dali zapamiętać zagranicznej publiczności, dzięki czemu dziś możemy być z nich dumni. Chcemy przypomnieć ich dorobek, naszkicować sylwetki i udowodnić publiczności, że jazz jest żywy i warto się nie na niego otworzyć.

Na tegoroczną edycję Letniej Akademii Jazzu zaprosiliśmy do Łodzi muzyków światowego formatu. Gwiazdą IX LAJ będzie Pharaoh Sanders – saksofonista tenorowy, wielka postać nowojorskiej awangardy, charyzmatyczny głos światowego jazzu, którego Ornette Coleman nazwał najlepszym saksofonistą tenorowym na świecie. Przy Łąkowej 29 wystąpi Ed Partyka, amerykański aranżer, dyrygent i puzonista. W Wytwórni zagra również Beady Belle, projekt norweskiej wokalistki Beate S. Lech, której najnowsza płyta utrzymana jest w stylistce klasycznej wokalistyki jazzowej, połączonej z soulem lat 70. oraz ludowymi pieśniami norweskimi.

W repertuarze dziewiątej Letniej Akademii Jazzu nie zabraknie koncertów w wykonaniu wybitnych polskich muzyków. Piotr Wojtasik przypomni postać Tomasza Szukalskiego; podczas LAJ zaprezentuje materiał z ich wspólnego projektu „Escape”. Gościem Letniej będzie Sławomir Jaskułke, polski pianista jazzowy, który specjalnie na LAJ powoła ośmioosobowy skład i przygotuje materiał inspirowany płytą „Astigmatic” w związku z 50. rocznicą jej wydania. Płytę „Astigmatic” przywoła również Grzegorz Karnas - znakomity wokalista jazzowy. Podczas dziewiątej edycji wystąpi również grupa „najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu”, jak nazwał słynny jazzowy kwartet smyczkowy Atom String Quartet Jan „Ptaszyn” Wróblewski.

BILETY ULGOWE PRZYSŁUGUJĄ:
-Posiadaczom Karty Klubu Wytwórnia
-Posiadaczom Karty Selgros Partner
- Posiadaczom Elektronicznej Migawki MPK
-Posiadaczom Kart Młodzi w Łodzi

Jedna karta umożliwia zakup dwóch biletów ulgowych na jedno wydarzenie.
Należy okazać kartę upoważniającą do otrzymania zniżki przy wejściu na koncert.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: 9 Letnia Akademia Jazzu

Świetni wykonawcy, dobre nagłośnienie. Letnia Akademia Jazzu trzyma poziom!
Cube 15.07.2016 16:52

Polecane z kategorii koncert